VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

WIEDEŃ Z DZIECKIEM W 7 ODSŁONACH - CZ. VI

WIEDEŃ Z DZIECKIEM W 7 ODSŁONACH - CZ. VI

 

Wydawałoby się, że w Wiedniu nic nie jest w stanie już zaskoczyć. Że ma on „własną, wyrobioną markę”. To elegancja, cesarskie zabytki, biel i pewna architektoniczna spójność. Nic bardziej mylnego. Wiedeń wciąż odkrywa przed turystą nowe karty. Tym razem jest to kolorowy dom jak z bajki - Hudertwasser Haus. Idealny dla tych, którzy wciąż poszukują nowych wrażeń.

 

To w zasadzie budynek mieszkalny wykonany w 1985 roku na zamówienie władz miasta. Został wzniesiony przez artystę Friedensreicha Hudertwassera, którego pragnieniem było przeciwstawić się współczesnej bezdusznej architekturze. W rezultacie powstał bajeczny nieregularny, wielobarwny budynek z cebulastymi hełmami oraz obrośniętymi zielenią tarasami na dachu. Artysta konsekwentnie wcielił w życie ekologiczne ideały oraz reguły swojej sztuki głoszące, że prosta linia jest bezbożna. Jaki jest tego efekt? Podobno budynek wzbudza tyle samo zachwytu co niesmaku. By jednak wyrobić sobie na ten temat własne zdanie nie pozostaje nic innego jak tylko się tam wybrać. 

 

Nam to miejsce bardzo przypadło do gustu. Szkoda, że spędziliśmy tam zaledwie nasze ostatnie 20 wiedeńskich minut. Czułam tam spokój i dobrą energię. Na miejscu przyciąga także działająca tam Hudertwasser Village z restauracją, barem i sklepikami. Również bajecznie kolorowa. Można nabyć tam piękne pamiątki. Zdecydowanie warto zagościć w tym miejscu na dłużej. 

 

P.s. W takim domu mogłabym mieszkać. :-)

Hudertwasser Haus

Hudertwasser Haus

Hudertwasser Haus

Hudertwasser Haus

Hudertwasser VillageMoże zainteresują Was też wpisy:

Ruszajcie ze mną do Austrii

Jak przygotowałam sie do wyjazdu do Austrii 

Do Austrii przez Las Sherwood

W drodze do Wiednia

Wiedeń z dzieckiem w 7 odsłonach - cz.I - KILKA PORAD PRAKTYCZNYCH

Wiedeń z dzieckiem w 7 odsłonach - cz.II - ŚLADAMI HABSBURGÓW

Wiedeń z dzieckiem w 7 odsłonach - cz. III - ŚLADAMI MUZYKI

Wiedeń z dzieckiem w 7 odsłonach - cz. IV - SŁODKI WIEDEŃ

Wiedeń z dzieckiem w 7 odsłonach - cz. V - PRATER

 

Literatura:

Paweł Wroński, Austria. Praktyczny przewodnik, Wydawnictwo Pascal Spółka z o. o. ISBN 978-83-7642-138-4

Gretel Beer, Rosemary Bircz, Caroline Bugler, Deirdre Coffey, fred Mawer, Wiedeń, Przewodniki Wiedzy i Życia, Hachette Polska sp. z o.o. ISBN 978-83-7739-937-8

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza