VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

SPACERUJ Z FRAJDĄ - OFERTA

 

Frajdowa oferta przewodnicka:

PROPOZYCJA CIEKAWYCH FRAJDOWYCH WYCIECZEK Z PRZEWODNIKIEM

 


Oto propozycje wybranych wycieczek, które ucieszą i dużych i małych. Można zamówić 2-3 godzinny spacer po Gdyni, Gdańsku czy Sopocie, można także zamówić wycieczkę dłuższą, także całodniową, której program obejmować będzie dwa lub trzy miasta. Indywidualny program tworzony jest na życzenie klienta. 

 


GDYNIA:


1. Spacer pod hasłem „Mam marzenie i nie zawaham się je spełnić” - to trzygodzinny spacer przez spełnione gdyńskie marzenia. Trasa prowadzi ze Skweru Plymouth przez Kamienną Górę do pomnika Marzyciela znajdującego się przy Molo Południowym. Spacer trwa 3 godziny.


2. Muzeum Emigracji - wspaniałe muzeum, które znalazło się liście 5 najlepszych muzeów w Polsce wg rankingu przygotowanego przez National Geographic. Zwiedzanie samego muzeum trwa dwie godziny. To niebywała lekcja historii nie tylko o mieście Gdyni, porcie i Dworcu Morskim, ale także o emigracji Polaków na przestrzeni wieków. Zwiedzanie trwa 2 godziny.

 

3. Spacer śladami gdyńskiego modernizmu - trzygodzinny spacer śladami gdyńskiego modernizmu. Na trasie piękne kamienice, ciekawe historie ludzi i miejsc, zachwycające detale architektonieczne. Możliwe wejście do Mini Muzeum Bankowiec. Wejście do Muzeum jest bezpłatne. 

 

4. Muzeum Kart Do Gry. Ulica Brydżowa - jedyne takie miejesce w Polsce! Wspaniałe muzeum z prywatną kolekcją kart do gry Pana Andrzeja Rzepkowskiego. Miejsce, które zaskakuje, zadziwia i oczarowuje! Dajcie sie wciągnąć w magiczną opowieść! Zwiedzanie trwa 2 godizny. 

 

SOPOT:


1. Spacer śladami sopockich willi i kamienic - miły trzygodzinny spacer śladami sopockich kamienic i mniej znanych zakątków miasta. Spacer na życzenie może odbyć się z ciekawą  grą miejską. Wędrówkę można zakończyć wizytą na molo

W przygotowaniu nowa trasa spacerowa poświęcona twórczości Janusza Christy. 

 

GDAŃSK:


1. Spacer w poszukiwaniu skarbów oliwskich - trzygodzinny spacer po Katedrze Oliwskiej i Parku Oliwskim. Jeden z najbardziej lubianych spacerów szczególnie przez dzieci. Spacer obejmuje koncert organowy. Jesienią możliwe zorganizowanie konkursu na najpiękniejszy jesienny bukiet z liści. 

 

2. Spacer w poszukiwaniu skarbów gdańskich - trzygodzinny spacer po Głównym Mieście w Gdańsku. W programie najpiękniejsze ulice i bramy miasta, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka i Żuraw oraz gdańskie legendy i wiele ciekawostek. W trakcie spaceru można odwiedzić wybrane oddziały Muzeum Gdańska.


3. Westerplatte + Główne Miasto - Zwiedzanie Westerplatte, opowieść o bohaterskiej siedmiodniowej obronie półwyspu przez  Polaków w połączeniu ze zwiedzaniem największych atrakcji Głównego Miasta Gdańska takich jak Trakt Królewski, Fontanna Neptuna, ulica Mariacka, Żuraw. Proponuję połączyć zwiedzanie z rejsem galeonem. Czas trwania spaceru: 5 godzin.


4. Europejskie Centrum Solidarności - Niezwykłe Centrum dotyczące jakże ważnej części naszej polskiej historii. Czym jest Solidarność, jakie są ideały ruchu Solidarność, jaką misję ma Europejskie Centrum Solidarności? Hasło wystawy stałej: „Poznaj przeszłość, zadecyduj o przyszłości” i cała wystawa to odpowiedź na te i inne pytania. Zwiedzanie wystawy trwa około 2 godzin. 

 

Padaruj bliskiej osobie spacer z przewodnikiem. Zapraszam do zakupienia Vouchera na spacer po Gdańsku, Gdyni lub Sopcie. Szczegóły znajdziecie: TUTAJ


Cennik dla grup: 450 zł za trzy godziny spaceru. 

Każda następna godzina 100 zł. 

 

Zwiedzanie Muzeów: Emigracji, ECS, Ulica Brydżowa - 400 zł. 

 

Cennik dla klientów indywidulanych: program i ceny wycieczek ustalane są indywidualnie.

 

Nie jestem płatnikiem VAT. Wystawiam faktury.

 

Zapraszam na wspólny spacer.

Danka Ślipy :)

 

Danka Ślipy Przewodnik

 

 

Zdjęcie: Victoria Nekrasova

Filmy: Daniel Siemianowski z 177_studio

 

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Beata z Poznania
Data dodania: 2021-06-16
W imieniu czterech poznanianek dziękuję Pani Dance za nasz majowy świetny spacer po Gdyni i Gdańsku. W czasie kilkudniowego pobytu w Sopocie udało nam się skontaktować z Panią Danką Ślipy i umówić na kilkugodzinne zwiedzanie Trójmiasta . Niestety nie mogłam wziąć udziału w pierwszym spacerze po starym Sopocie, poznać historii i powojennych losów wielu pięknych willi ; mam jednak nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie szansa na taki spacer - bo uczestniczki wróciły ZACHWYCONE!!! Drugi spacer "na zamówienie" przybliżył nam gdyński modernizm - Pani Danka pokazała nam kamienice najbardziej reprezentatywne dla stylu, dzięki swoim sztuczkom i znajomościom wprowadziła nas do klatek schodowych gdzie zachowały się posadzki, windy, ozdoby; zwróciła nam uwagę na szczegóły które z pewnością bez Niej umknęłyby uwadze. Na Kamiennej Górze zobaczyłyśmy stare ogrody i piękne wille przy stromych uliczkach , a z góry nabrzeże i zacumowane żaglowce. Na dowolne pytanie Pani Danka zawsze miała wyczerpującą odpowiedź świadczącą o głębokiej znajomości historii miasta i niewiarygodnej wprost pamięci do dat , nazwisk. Wszystko to w przemiłej atmosferze i z czarującym uśmiechem ... Na szczęście Pani Dance udało się jeszcze znaleźć czas, aby kolejnego dnia pokazać nam gdańskie Główne Miasto. I tu znów okazało się, że mimo iż każda z nas już kilka razy była w Gdańsku i na Długim Targu - jednak dopiero teraz Pani Danka otworzyła nam oczy na różne architektoniczne szczegóły, wszędzie udało się odkryć coś nowego. Zwiedziłyśmy Bazylikę Mariacką , ulicę Mariacką, Pobrzeże Motlawy, Teatr Szekspirowski, Dom Uphagena - wszystkie obowiązkowe punkty wizyty w Gdańsku , ale tym razem z większym zrozumieniem, zarażone entuzjazmem i pasją Pani Danki. Nawet kiedy złapała nas ulewa i burza- spod parasola lub pod osłoną Żurawia nie przerwała swojego wykładu. Rzadko spotyka się osoby które mają taki dar zjednywania sobie ludzi, potrafią przekazać swoją wiedzę z lekkością i wdziękiem, ale profesjonalnie i jasno . Miałyśmy szczęście, że w okresie kiedy jeszcze nie było zbyt wielu turystów z powodu COVIDowych obostrzeń - mogłyśmy skorzystać z możliwości lepszego poznania pięknego Trójmiasta.