Podróż za 2 uśmiechy

O MNIE

Dzień dobry Frajdowiczu!

 


Nazywam się Danka Ślipy i od siedmiu lat na drugie imię mam Frajda. Frajda nad morzem to prawdziwa FRAJDA z odwiedzania miejsc pięknych, zaskakujących, interesujących. Zarówno tych bliższych jak i dalszych. To także frajda ze wspólnych spotkań, spacerów czy warsztatów oraz z uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Pomysł na dobry rodzinny czas. Frajda nad morzem to autobus, dzieciaki, muzeum, podróże, przygoda oraz przewodnik. 

 


Jestem licencjonowanym przewodnikiem turystycznym po Gdańsku, Gdyni i Sopocie, Muzeum Emigracji, Europejskim Centrum Solidarności, Hevelianum i Żuławach oraz instruktorem krajoznawstwa PTTK

 


W 2014 roku rozpoczęłam współpracę z Gdynią Rodzinną, która zaowocowała opracowaniem mapy rodzinnego spaceru pt.: "Mam marzenie i nie zawaham się je spełnić" oraz prowadzeniem licznych spacerów dla rodzin. W 2018 roku ukazał się także pierwszy „Rodzinny Przewodnik po Gdyni, którego jestem autorką. W lutym 2019 roku przewodnik został wyróżnieniony przez Projekt „Turystyczna Rodzina PTTK” na 27. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej. 

 

Z miłości do rodzinnego podróżowania i kreowania nowej rzeczywistości zrodził się pomysł Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Hakuna Matata, którego jestem współorganizatorką. Jego druga edycja odbyła się w lutym 2020 roku w Gdyni, stanowiąc znakomity suplement dla znanych od lat „Kolosów".

 

Mam trzy świetne córki i wspierającego, szalonego męża. Z taką załogą wspaniale odkrywa się świat, szczególnie ten bardzo bliski. Wspólnie robimy to już od 14 lat. To tylko daje mi poczucie, że moja praca jest jednocześnie moją największą pasją.

 

Do tej pory poprzez FRAJDĘ zorganizowałam lub współorganizowałam:

 

II HAKUNA MATATA RODZINNY FESTIWAL PODRÓŻNICZY

I HAKUNA MATATA RODZINNY FESTIWAL PODRÓŻNICZY

PODRÓŻ ZA 2 UŚMIECHY - PETYCJA

PODRÓŻ ZA 2 UŚMIECHY

PIKNIK MAMO! GRASZ W ZIELONE?

GRAMY DLA BOHATERA BORYSA

ULEPMY BAŁWANA

FRAJDOWO KOLOROWO

WÓZKOWE NA START

RODZINNY SPACER "MAM MARZENIE I NIE ZAWAHAM SIĘ JE SPEŁNIĆ"

a także liczne WARSZTATY dla rodziców i dzieci o tematyce podróżniczej

 

Frajdowa oferta przewodnicka:

PROPOZYCJA CIEKAWYCH FRAJDOWYCH WYCIECZEK Z PRZEWODNIKIEM

 


Oto propozycje wybranych wycieczek, które ucieszą i dużych i małych. Można zamówić 2-3 godzinny spacer po Gdyni, Gdańsku czy Sopocie, można także zamówić wycieczkę dłuższą, także całodniową, której program obejmować będzie dwa lub trzy miasta. Indywidualny program tworzony jest na życzenie klienta. 

 


GDYNIA:


1. Spacer pod hasłem „Mam marzenie i nie zawaham się je spełnić” - to trzygodzinny spacer przez spełnione gdyńskie marzenia. Trasa prowadzi ze Skweru Plymouth przez Kamienną Górę do pomnika Marzyciela znajdującego się przy Molo Południowym. Spacer trwa 3 godziny.


2. Muzeum Emigracji - wspaniałe muzeum, które znalazło się liście 5 najlepszych muzeów w Polsce wg rankingu przygotowanego przez National Geographic. Zwiedzanie samego muzeum trwa 2 godziny. To niebywała lekcja historii nie tylko o mieście Gdyni, porcie i Dworcu Morskim, ale także o emigracji Polaków na przestrzeni wieków.

 

3. Spacer śladami gdyńskiego modernizmu - trzygodzinny spacer śladami gdyńskiego modernizmu. Na trasie piękne kamienice, ciekawe historie ludzi i miejsc, zachwycające detale architektonieczne. Możliwe wejście do Mini Muzeum Bankowiec. Wejście do Muzeum jest bezpłatne. 

 

SOPOT


1. Spacer śladami sopockich willi i kamienic - miły trzygodzinny spacer śladami sopockich kamienic i mniej znanych zakątków miasta. Spacer na życzenie może odbyć się z ciekawą  grą miejską. Wędrówkę można zakończyć wizytą na molo. 

 

GDAŃSK


1. Spacer w poszukiwaniu skarbów oliwskich - trzygodzinny spacer po Katedrze Oliwskiej i Parku Oliwskim. Jeden z najbardziej lubianych spacerów szczególnie przez dzieci. Spacer obejmuje koncert organowy. Jesienią możliwe zorganizowanie konkursu na najpiękniejszy jesienny bukiet z liści. 

 

2. Spacer w poszukiwaniu skarbów gdańskich - trzygodzinny spacer po Głównym Mieście w Gdańsku. W programie najpiękniejsze ulice i bramy miasta, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka i Żuraw oraz gdańskie legendy i wiele ciekawostek. W trakcie spaceru można odwiedzić wybrane oddziały Muzeum Gdańska.


3. Westerplatte + Główne Miasto - Zwiedzanie Westerplatte, opowieść o bohaterskiej siedmiodniowej obronie półwyspu przez  Polaków w połączeniu ze zwiedzaniem największych atrakcji Głównego Miasta Gdańska takich jak Fontanna Neptuna, Trakt Królewski, ulica Mariacka, Żuraw. Proponuję połączyć zwiedzanie z rejsem galeonem. Czas trwania spaceru: 5 godzin.


4. Europejskie Centrum Solidarności - Niezwykłe Centrum dotyczące jakże ważnej części naszej polskiej historii. Czym jest Solidarność, jakie są ideały ruchu Solidarność, jaką misję ma Europejskie Centrum Solidarności? Hasło wystawy stałej: „Poznaj przeszłość, zadecyduj o przyszłości” i cała wystawa to odpowiedź na te i inne pytania. Zwiedzanie wystawy trwa około 2 godzin. 

 


Cennik dla grup: 280 zł za trzy godziny spaceru. 

Każda następna godzina 50 zł. 

 

Cennik dla klientów indywidulanych: program i ceny wycieczek ustalane są indywidualnie.

 

Nie jestem płatnikiem VAT. Wystawiam faktury.

 

Autor zdjęcia: Victoria Nekrasova Fotograf

 

Realizacja filmów: Daniel Siemianowski z Kreacja - Cinematic Life

 

Skąd wzięła się nazwa Frajda nad morzem? Frajdą nad morzem moja najstarsza córka nazwała piknik, który zorganizowałam kilka lat temu na plaży dla znajomych i ich maluchów. To był niezwykły dzień pełen zabaw na świeżym powietrzu, pysznego jedzenia oraz nagród z dyplomomami dla dzieci. Wspaniały czas. Czyż nie jest to też idealna nazwa dla takiego bloga? Bloga, na którym znajdziecie pomysły na wycieczki bliższe i dalsze, kreatywne zabawy i wiele innych aktywności, które pokolorują Wasze życie? Zapraszam na moją FRAJDĘ

Danka Ślipy.