VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

HAKUNA MATATA RODZINNY FESTIWAL PODRÓŻNICZY - RELACJA

HAKUNA MATATA RODZINNY FESTIWAL PODRÓŻNICZY - RELACJA

 

Mówi się, że aby spełniły się marzenia należy je zapisać. Te niezapisane nie istnieją. Zapisałyśmy więc na kartce: podróże z dzieckiem, rodzinni podróżnicy, inspirujące opowieści, wspaniali goście, kolorowy plac zabaw, niespodzianki, konkursy, wciągająca literatura podróżnicza, kreatywne warsztaty podróżnicze dla dzieci, walizka motywacji i plecak pozytywnej energii, przygoda. I…spełniło się. Nawet dużo lepiej i więcej niż się spodziewałyśmy. 

 

29 września w przestrzeni B4 Ergo Areny w Gdańsku/Sopocie odbyła się pierwsza edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Hakuna Matata, Festiwalu, który zrodził się z prawdziwej pasji, z miłości do podróżowania, dzielenia się i kreowania nowej rzeczywistości. Czy warto taką kreować? Kiedy niesie przygodę, radość, dobro, bliskość, nowe horyzonty to na pewno tak.

 

Przed licznie zgromadzoną publicznością 10 niezwykłych rodzin podzieliło się swoimi wrażeniami i przeżyciami z własnych rodzinnych podróży inspirując, zadziwiając, instruując, wzruszając, bawiąc, ale przede wszystkim pokazując, że niemożliwe w podróżowaniu z dziećmi nie istnieje. Trzymałyśmy kciuki, aby festiwalowicze po całym dniu prelekcji mieli ochotę na następny dzień zapakować walizkę i wyruszyć we własną podróż z milusińskimi. Dzięki naszym wyjątkowym prelegentom tak się rzeczywiście stało. 

 

Za udział w Festiwalu serdecznie dziękujemy rodzinom: Jarkowi Jarzyńskiemu (Procad) za otwarcie Hakuna Matata, wesołą narrację oraz cenne wskazówki jak sprawić, by dorosłe już dzieci nadal chciały podróżować z rodzicami; Marcie i Krzysztofowi Mital, czyli Mitali7 (Wydawnictwo Meandry Marta Mital) za barwną opowieść o dalekiej wyprawie wielkiej rodziny małym kamperem; Romanowi Miotke i Justynie Zorn (Mechanika miłości) za pomysł na rehabilitację synka i rodzinną podróż do Ameryki Południowej, a wszystko to w rytmie tango; Tomaszowi Stochmalowi (Mataszkowie) za pasję  i miłość do podróży po Polsce i polskich zabytków, w szczególności do miasta Toruń; Jarkowi i Justynie Halikowskim (FabLabNoMads) za odwagę i podzielenie się pomysłem na zupełnie inny, niebanalny styl życia, czyli życiem na kółkach w samodzielnie zbudowanym kamperze Skoolie; Jarkowi i Joli Kani (Ojcowska Strona Mocy) za marzenia, rodzinne wspomnienia, zapełnienie kartki z pamiętnika niesamowicie imponującą rodzinną wyprawą koleją transsyberyjską nad Bajkał; Ani Żuchlińskiej (Wszędobylscy) za stos porad jak dobrze zorganizować weekendowy wypad z dzieckiem po Europie; Kasi Wajs (Żona Marynarza) za siłę, za moc, za odwagę i inspirację do samodzielnych wypraw z milusińskimi przez świat; Karolowi Piętce za niesamowitą energię i liczne pomysły na aktywne i sportowe podróżowanie oraz BUSowe rodzinne opowieści. Ostatnią z prelegentek była jedna znaszych organizatorek - Danka Ślipy. Udowodniła, że wypad z dziećmi do trójmiejskiego muzeum wcale nie musi być nudny. 

 

Za wsparcie i szczególny wkład w Festiwal składamy serdecznie podziękowania:

 

Głównemu partnerowi wydarzenia - firmie Procad kochającej egzotyczne podróże, w szczególności Rafałowi Majowi.

 Procad

 

Firmie Seatech Engineering i Adamowi Ślipy za morską przygodę. 

 

Prezydentowi Gdyni Panu Wojciechowi Szczurkowi, Prezydentowi Gdańska Panu Pawłowi Adamowiczowi oraz Marszałkowi Województwa Pomorskiego Panu Mieczysławowi Strukowi za objęcie patronatem honorowym wydarzenia. 

 

Partnerowi organizacyjnemu Ergo Arenie, w której Festiwal miał miejsce.

 

Za objęcie patronatem medialnym, wywiady, artykuły i wspaniałe materiały podróżnicze dla naszych festiwalowych gości oraz uczestnictwo w naszym wydarzeniu: Radiu Gdańsk, miesięcznikowi Poznaj Świat, portalowi Pomorskie Travel, Famillytime.pl, Dziennikowi Bałtyckiemu i Magazynowi Together Rodzinna Strona Trójmiasta.

 

Wszystkim niezwykłym twórcom niezwykłych warsztatów podróżniczych dla dzieci: grupie ByćMORZE za kolorowe statki, Księgarni Koga za dowcipną naukę jak nie zgubić się podczas wakacji, Panu Hubertowi Skrockiemu ze Skansenu Archeologicznego w Sopocie za charyzmę, uśmiech i kilogramy gliny do zabawy, Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha za podążanie wspólnie z dziećmi śladami Don Quijote, Patrycji Wojtkowiak-Skóra za morze bałtyckich inspiracji oraz Wydawnictwu EneDueRabe za wprowadzenie dzieci w kolorowy świat fantazji. Wywołaliście mnóstwo uśmiechu i radości na twarzach naszych najmłodszych gości. 

 

Księgarni Koga, Wydawnictwu EneDueRabe, a także autorom książeczek: Tomaszowi Stochmalowi, Patrycji Wojtkowiak-Skóra oraz Monice Bronickiej za stoiska z literaturą podróżniczą, pomysły, kolorowy świat, podróże bliskie i dalekie, szalone przygody, rymowanki, odważnych bohaterów odkrywców i ciekawe rozmowy.

 

Za festiwalową nagrodę główną oraz upominki: dla Domu Wczasowego Pasja, Parku Linowego Port Brzeźno, Lirene, Wydawnictwa Meandry Marta Mital, Wydawnictwa Pascal, Gdyni Rodzinnej oraz firmie Buba

 

Fotografowi Szymonowi Laskowskiemu Photography za uchwycenie w kadrze emocji, beztroski, zabawy i rodzinnej atmosfery jaka panowała na Festiwalu.

Katarzynie Mruczek z Farbiara, utalentowanej wiolonczelistce i Pani grafik, autorce logotypu Hakuna Matata oraz plakatu i pozostałych festiwalowych grafik.

 

Podczas wydarzenia towarzyszącego Festiwalowi: Charytatywnego Rajdu Offroadowego oraz wspólnego ogniska, którym oficjalnie zakończyłyśmy Festiwal Hakuna Matata dzięki 24 załogom uzbieraliśmy kwotę 3260zł. Została ona przekazana Rodzinnemu Domu Dziecka w Orłowie i 9. dzieci w wieku szkolnym odbędzie wymarzoną podróż do Centrum Kopernika w Warszawie. Za Waszą hojność serdecznie dziękujemy. 

 

Piękny kolorowy plac zabaw przygotowały dla najmłodszych dziewczyny z Makaraka Studio Dziecięcej Aktywności.

 

Dziękujemy! Warto było! Dla Was, dla inspirujących rozmów z rodzicami, dla tej niezwykłej dziecięcej radości, dla nowych spotkań, dla Waszych ciepłych komentarzy, a przede wszystkim dla samych siebie, by przekonać się, że warto działać i tworzyć dalej coś wartościowego. Czujemy szczęście i Moc na kolejne edycje!

 

Hakuna Matata spełniła oczekiwania. Była inspiracja, motywacja i dowód na to, że niemożliwe w podróży z dziećmi właściwie nie istnieje. 

 

Cóż zatem? Hakuna Matata! Pakuj się i jedź!  

 

Dziękujemy!

Danka Ślipy Karolina Kraujutowicz Magdalena Kupczyk

 

Zapraszamy do galerii zdjęć w wykonaniu fotografa Szymon Laskowski Photography:

 

 

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2019-01-29
Asiu, bardzo bardzo się cieszymy! Planujemy kolejne edycje. :-) Zapraszamy. :-)
Dodany przez: Asia
Data dodania: 2018-12-02
Wspaniałe wydarzenie. Świetna organizacja, inspirujący prowadzący, ciekawe opowieści. Trzymam kciuki za kolejne edycje. Na pewno będę obecna!