VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

Podróż za 2 uśmiechy - PETYCJA

Podróż za 2 uśmiechy - PETYCJA

 

FRAJDOWICZE!

Pragnę Was poinformować, że w sprawie uzyskania korzystnej oferty biletu rodzinnego/grupowego trzymam wciąż rękę na pulsie. Na razie oficjalnie  mogę tylko powiedzieć, że mój wniosek został wstępnie rozpatrzony i wiem, że jest światełko w tunelu. Tunel ten co prawda jest bardzo długi, ale światło jest, więc ogromnie się cieszę. Wierzę, że się uda, że nasza praca nie pójdzie na marne. Trzymajcie kciuki!

Danka Ślipy.

Aktualizacja: 15 grudnia 2016

 

 

Frajdowicze!

Wniosek wraz z pismem przewodnim i petycją złożyłam w kilku miejscach. Teraz czekam na odpowiedź. Jestem otwarta na dialog. Czekam. Trzymajcie kciuki.

 

Danka Ślipy. 

 

 

 

Frajdowicze!

 

Wspólnie zebraliśmy 1144 podpisy! To wspaniały wynik! Jestem bardzo zadowolona z pracy, jaką w to włożyliśmy. Dziękuję. W najbliższym czasie składam wniosek. Będę Was informować na bieżąco. 

 

Pozdrawiam,

 

Danka Ślipy

 

 

Frajdowicze!

Zakończyłam zbieranie podpisów pod petycją. W najbliższym czasie zliczę wszystkie podpisy. Podpisane petycje proszę przesłać do mnie na adres info@frajdanadmorzem.pl w możliwie jak najszybszym terminie. 

Dziekuję  za zaangażowanie. 

Danka Ślipy. 

 

 

Frajdowicze! 

 

To już ostatnie dni, kiedy można włączyć się do akcji PETYCJA - PODRÓŻ ZA DWA UŚMIECHY.
Podpisy zbieram do 18 WRZEŚNIA! Zaproście do działania znajomych, rodzinę, przyjaciół.

 

Pamiętajcie!

Walczymy o taki trójmiejski bilet na komunikację miejską, by rodzinom/grupom podróżowało się dużo taniej i przyjemniej. 

 

Drodzy Frajdowicze! 

 

Już za chwilę będę żegnać wystawę zdjęć akcji Podróż za 2 uśmiechy, by móc zacząć działać dalej w sprawie pozyskania biletu rodzinnego na trójmiejską komunikację miejską, ale w nieco inny sposób niż dotychczas. Zamierzam złożyć odpowiedni wniosek, ale sama niewiele zdziałam. Natomiast z Waszym mocnym wsparciem wszystko może się udać. Dlatego też przy pomocy kilku fantastycznych osób (dziękuję!!!) stworzyłam na blogu PETYCJĘ, którą już teraz możecie podpisać.

 

Jeśli tak samo jak ja uważacie, że w trójmiejskiej komunikacji miejskiej nie ma wystarczająco dobrej oferty biletu rodzinnego/grupowego, który umożliwiałby swobodne i tańsze przemieszczanie się transportem publicznym po Gdańsku, Gdyni, Sopocie i okolicach kilku osobom mającym pod opieką dzieci, niekoniecznie nawet spokrewnionych ze sobą to działajcie razem ze mną. 

 

Nie chodzi tu wcale o to, by w Gdyni rodziny z trójką dzieci uzyskały prawo do bezpłatnych przejazdów, tak jak ma to miejsce w Gdańsku. Moim celem jest doprowadzić do takiej sytuacji, by nawet rodzice posiadający jedno czy dwójkę dzieci, zabierający na wycieczkę rodzinę czy znajomych z południa Polski oraz babcię czy dziadka mogli skorzystać z oferty biletu, który będzie dużo bardziej opłacalny niż przejazd taką grupą samochodem. Obecna oferta biletów komunikacji miejskiej nie przewiduje możliwości tańszego podróżowania przez rodziny z dziećmi. Niestety, przemieszczanie się takiej grupy własnym samochodem jest stosunkowo tańsze niż wybór środków transportu zbiorowego. Taki wybór skutkuje między innymi zwiększeniem ruchu w naszej trójmiejskiej konurbacji, korkami czy zanieczyszczeniem powietrza. Zdecydowanie rachunek ekonomiczny, będący podstawowym kryterium wyboru, nie jest dla transportu publicznego korzystny. Wprowadzenie oferty „biletu rodzinnego" mogłoby tę sytuację naprawić i zachęcić kolejnych mieszkańców Trójmiasta i okolic do korzystania z komunikacji miejskiej. Jest na to kilka rozwiązań. 

 

Dlaczego tak uważam? Uzasadnienie przeczytacie w miejscu, gdzie możecie podpisać petycję, czyli tu: KLIKAJ PETYCJA 

Możecie także podpisać petycję klikając w ikonkę w prawym górnym rogu strony FRAJDY. 

 

Podpisy mogą składać tylko i wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Petycję można podpisać tylko jeden raz: albo w wersji elektronicznej, albo w wersji papierowej. 

Wszystkie osoby, które wydrukowały petycję i zbierają podpisy na papierowej wersji proszone są o osobiste dostarczenie ich do mnie lub przesłanie pocztą. W tej sprawie proszę o kontakt mailowy: info@frajdanadmorzem.pl

 

Podpisy będę zbierać do 18 września 2016 roku. 

 

Oto miejsca, w których można złożyć podpis na papierowej wersji petycji:

MAKARAKA - studio dziecięcej aktywności

SLOW CAFE

KUŹNIA TALENTÓW - STOWARZYSZENIE NA RZECZ PROMOCJI TALENTÓW "KUŻNIA TALENTÓW" 

GALERIA MALUCHA - Fundacja BOMALiHU

CIUCIUBABKA

SOPOTEKA

FUNDACJA MAMY RUMIANKI

 

Oto blogerki parentingowe i inne, które zaanagażowały się w akcję:

Magda Jasińska z MAMINE SKARBY

Hania Banaś z o Matko WaRiatko

Marta Powęzka z Simplija

Kasia Wajs z Żona Marynarza

 

O akcji napisali:

MŁODA GDYNIA

KURIER GDYŃSKI

MAGAZYN TOGETHER - rodzinna strona Trójmiasta

MAGAZYN KASZUBY

Kobieca Gdynia

 

Wywiadów udzieliłam dla:

RADIO GDAŃSK S.A.  

 

Akcję wpomogła szkoła:

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 14 W GDYNI

 

Akcję wspiera:

GDYNIA RODZINNA

 

Dziękuję także FRAJDOWICZOM, którzy na własną rękę zbierają podpisy drukując papierową wersję petycji. :-)

 

Będę Wam bardzo wdzięczna jeśli do mojej akcji włączycie się nie tylko Wy, ale także Wasi znajomi, rodzina, przyjaciele i  inni fani frajdy, wszyscy Ci, którzy swoim podpisem chcą wspomóc moje działania. 

 

Jestem niezwykle podekscytowana tym co właśnie się dzieje i mocno wierzę w powodzenie mojej akcji. Jest moc! Jest siła!!! Bez Was jednak jestem bez szans. Pomożecie???

 

Bardzo, bardzo dziękuję. SmileSmileSmile

PODPISZ PETYCJĘ

 

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Wioleta
Data dodania: 2016-09-09
Jestem za,aby było bezpłatne przejazdy
Dodany przez: Michalina
Data dodania: 2016-06-16
Wspaniała inicjatywa Pani Danko!