VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

JAK PRZYGOTOWAŁAM SIĘ DO WYJAZDU DO AUSTRII

JAK PRZYGOTOWAŁAM SIĘ DO WYJAZDU DO AUSTRII

 

 

Po przerwie czas ruszyć do obiecanej Austrii. Kilka razy już pisałam Wam o tym, jak bardzo spontanicznie podejmujemy decyzje o wyjazdach. Tak bardzo spontanicznie, że wiele razy braknie czasu na dłuższe przygotowania. Tym razem udało nam się tak zaplanować podróż, by czasu starczyło nie tylko na spakowanie niezbędnych rzeczy, ale i poczytanie trochę o miejscu będącym naszym celem. 

 

Gdy tylko zapadła decyzja o tym, że jedziemy do Austrii udałam się do osiedlowej biblioteki, różnych księgarni i oto co wypożyczyłam, kupiłam, a co bardzo się przydało:

 

Julie Krejci, Susan Roraff, Spokojnie to tylko Austria, Newsweek Polska, ISBN 978-83-01-15211-6

 

Fantastyczna książka! Zaczytywałam się w niej całe dwa tygodnie przed wyjazdem. Świetna zwłaszcza dla tych, którzy zamierzają zamieszkać na dłużej w Austrii. Dowiecie się z niej nie tylko o historii kraju, miejscach, które warto odwiedzić, ale przede wszystkim o codziennym życiu Austriaków, ich zwyczajach w kawiarniach, szkole, metrze, szpitalu, podczas rodzinnego niedzielnego obiadu i wielu innych. Napisana rzeczowo i zabawnie. Bardzo miła lektura do poduszki nawet wtedy, gdy wcale nie planuje się tam wyjeżdżać. 

 Planowanie wyjazdu do Austrii

Anita Ericson, Wiedeń, DUMONT Przewodnik, ISBN 978-3-7701-69-35-1

 

To Wiedeń w 15 odsłonach do kieszonki. Choć autorka zaproponowała 15 dość nietypowo przedstawionych tras spacerowych okraszonych kolorowymi zdjęciami i ilustracjami, to jednak z tej książki korzystałam najmniej. 

 Planowanie wyjazdu do Austrii

Gretel Beer, Rosemary Bircz, Caroline Bugler, Deirdre Coffey, fred Mawer, Wiedeń, Przewodniki Wiedzy i Życia, Hachette Polska sp. z o.o. ISBN 978-83-7739-937-8

 

Bardzo lubię przewodniki Wiedzy i Życia. Głównie za ilustracje, zdęcia, detale i dobrze przedstawione plany miasta. Tym razem jednak z tej książki korzystałam niewiele. 

 Planowanie wyjazdu do Austrii

Paweł Wroński, Austria. Praktyczny przewodnik, Wydawnictwo Pascal Spółka z o. o. ISBN 978-83-7642-138-4

 

To była moja "AUSTRIACKA BIBLIA". Najlepszy przewodnik. Najlepiej opisane zabytki, najlepiej przedstawione wiadomości z historii kraju, z historii dynastii Habsburgów, najlepsze ciekawostki, najlepsze informacje praktyczne. Gdyby miał zdjęcia lub ilustracje byłby już absolutnie idealny. 

 Planowanie wyjazdu do Austrii

Brigitte Hamann, Cesarzowa Elżbieta, Państwowy Instytut Wydawniczy, ISBN 978-83-64822-09-4

 

Jak wspomniałam we wpisie Ruszajcie ze mną do Austrii, plan był taki, by zwiedzić ten kraj choć odrobinę śladami cesarzowej Sissi. Zakupiłam więc jedyną, jaką znalazłam w księgarniach, biografię tej jakże ciekawej postaci. Nie zdążyłam jej całej przeczytać, ale studiowałyśmy ją, wertowałyśmy z dziewczynkami dość namiętnie. Wiele rozjaśniła, wiele wyjaśniła. Wizerunek szczęśliwej, roześmianej Sissi, którą znałyśmy z filmu z Romy Schneider w roli cesarzowej pękł jak bańka mydlana. 

 Planowanie wyjazdu do Austrii

Pałac Schönbrunn. Przewodnik, Alpina Druck GmbH/Innsbruck ISBN 3-901568-83-2

 

Ten przewodnik zakupiłam już po wizycie w Pałacu Schönbrunn. Jest w wersji polskiej. Okazał się być świetną pamiątką i uzupełnieniem wiedzy.

 Planowanie wyjazdu do Austrii

Adam Tracz, Krzysztof Błechta, Księżna. Wspomnienia o polskich Habsburgach, ISBN 978-83-930-106-0-8

 

To historia Marii Krystyny Habsburg, arystokratki wywodzącej się z potomków władców Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, której rodzina związała swój los z Polską. Niezwykle prawdziwa i przejmująca opowieść o beztroskim dzieciństwie i młodości, przerwanej II wojną światową, która spowodowała dramatyczny zwrot w życiu bohaterki i jej bliskich…. piszą autorzy. Zaczytywałam się w tej książce w drodze powrotnej do domu. Od tego czasu zupełnie inaczej patrzę na ….piwo Żywiec. 

 Planowanie wyjazdu do Austrii

 

To była dwutygodniowa podróż po Austrii , którą odbyliśmy samochodem. Mogłam spokojnie zabrać ze sobą całą zgromadzoną biblioteczkę i rozkoszować się treścią w trakcie podróży. Pięć dni spędziliśmy w Wiedniu, pozostałe na farmie niedaleko Salzburga. O kolejnych szczegółach dowiecie się w następnych austriackich wpisach.

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2019-01-29
Asiu, poleciłabym na pewno ten, o którym piszę w powyższym wpisie. Paweł Wroński, Austria. Praktyczny przewodnik, Wydawnictwo Pascal. Pozdrawiam. :-)
Dodany przez: asia
Data dodania: 2018-05-08
Czesc, ktora ksiazke polecasz, jesli zamerza sie zwiedzac tylko Wieden? Pozdrawiam Asia