VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

ZAINSPIRUJ SIĘ NA WAKACJE Z DZIECKIEM W TRÓJMIEŚCIE I OKOLICACH

ZAINSPIRUJ SIĘ NA WAKACJE Z DZIECKIEM W TRÓJMIEŚCIE I OKOLICACH

 

 

Od wielu z Was dostałam ostatnio mnóstwo pytań odnośnie mojego warsztatu w Sopotece oraz pomysłów na wakacyjne wycieczki z dziećmi po Trójmieście i okolicach. Postanowiałam zebrać kilka moich wpisów w jednym, abyście mogli szybko i łatwo zainspirować się na wspólny rodzinny czas. Zapraszam zatem po pomysły. Oto one:

 

25 POMYSŁÓW NA WAKACYJNE WYCIECZKI Z DZIECKIEM 

Pomysły na wycieczki

 

Jeśli nie lubicie odwiedzać muzeów, uważacie, że nie warto zabierać tam dzieci, bo ani one, ani Wy niewiele z tego skorzystacie, przeczytajcie ten tekst. Kto wie, może zmienicie zdanie? 

 

Z DZIECKIEM DO TRÓJMIEJSKIEGO MUZEUM CZ.I, czyli jak zwiedzać muzea

Jak zwiedzać muzea

 

Jeśli się choć odrobinę przekonaliście zapraszam do muzeów w Gdyni, Sopocie i Gdańsku.

 

Z DZIECKIEM DO TRÓJMIEJSKIEGO MUZEUM CZ. II - GDYNIA

Trójmiejskie Muzea - Gdynia

 

Z DZIECKIEM DO TRÓJMIEJSKIEGO MUZEUM CZ. III - SOPOT

Trójmiejskie Muzea - Sopot

 

Z DZIECKIEM DO TRÓJMIEJSKIEGO MUZEUM CZ. IV - GDAŃSK

Trójmiejskie Muzea - Gdańsk

 

Dawno się już przekonałam, że jeśli tylko będziemy mieć chęci i odpowiednie nastawienie z dzieckiem można wejść prawie do każdego muzeum. I można się przy tym świetnie bawić. Oczywiście są jednak momenty gorsze, kiedy pomimo naszego zaangażowania i szczerych chęci zainteresowania dziecka napotkanymi "okolicznościami przyrody" nikt nas nie słucha. Mimo to warto odwiedzać muzea, bo jak się okazuje, nigdy nie wiadomo co nas pozytywnie zaskoczy. Szczególnie wtedy, kiedy się wydaje, że nie ma ratunku. Wiem o czym mówię. Przeczytajcie TEN wpis:

 

SKUŚ BABA NA DZIADA

SKUŚ BABA NA DZIADA

 

Jeśli są tu Mamy, które z różnych powodów mają opory przed dalszymi samodzielnymi wyprawami z dzieckiem to polecam wpis:

 

MAMO, ZRÓB SOBIE PREZENT! PAKUJ SIĘ I JEDŹ!

Mamo, pakuj się i jedź!

 

 

 A oto jakimi jeszcze wyprawami mogę się tu z Wami podzielić:

 

W DRODZE NA PÓŁWYSEP WPADNIJ DO MUZEUM KOCHAM BAŁTYK 

MUZEUM KOCHAM BAŁTYK

 

WDZYDZE KISZEWSKIE - MUZEUM - KASZUBSKI PARK ETNOGRAFICZNY

Kaszubski Park Etnograficzny

  

ŁEBA - Wydmy, Łeba Park, czyli.... weekend w Nowęcinie

Wydmy w Łebie

 

Chełmno i Kałdus -  Wspomnienie wakacji - wycieczka PKS-em do Chełmna i Kałdusa

Chełmno i i Kałdus

To tak naprawdę tylko niewielka część tego, co można zobaczyć  w Trójmieście i okolicach. Wciąż jest dużo do odkrycia, przeżycia. A oto co choćby w ostatnim czasie nowego udało nam się odkryć:

 

GDYŃSKIE MUZEUM MOTORYZACJI - miejsce genialne nie tylko dla wielkich miłośników motoryzacji. Wizyta w muzeum sprawiła wielką frajdę także nam, dziewczynom, które motoryzację niekoniecznie kochają. Można tam zobaczyć 14 samochodów i 26 motocykli z lat 1917-1946, takich jak choćby kultowy amerykański Ford T z 1926 r. czy Harley Davidson WL 1941r. Przepięknie prezentują się w nastrojowym wnętrzu. Chciałabym za jakiś czas zrobić obszerniejszą notatkę o tym miejscu na blogu. 

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

 

FOOTGOLF PRZYWIDZ -  kolejne miejsce, w którym odnajdzie się prawie każdy, nie tylko miłośnik piłki nożnej. To świetna zabawa dla całej rodziny na świeżym powietrzu, pośród pięknych łąk i wzgórz w Przywidzu. Można spędzić tam zwykłe popołudnie z rodziną, można też zorganizować urodziny czy inne integracyjne wydarzenie. Polecam dużym i małym. Rewelacyjne nie tylko na wakacje. A cóż to takiego? To połączenie piłki nożnej i golfa. Celem gry jest pokonanie toru z przeszkodami i wkopanie piłki do odpowiedniego dołka. Moja relacja na żywo z boiska znajduje się na FB FRJADY. Zerknijcie. KLIK KLIK

Footgolf Przywidz

Życzę Wam wspaniałych wakacyjnych wycieczek. Jeśli tylko spodobał się Wam wpis polubcie go, przekażcie dalej lub zostawcie komentarz. Szczególnie taki, który również byłby inspiracją - o miejscu, wyprawie, która Wam się podobała i którą chcecie się podzielić z innymi. Będzie mi bardzo miło! I pamiętajcie, że:

 

Muzeum jak bombonierka

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza