Podróż za 2 uśmiechy

W DRODZE NA PÓŁWYSEP WPADNIJ DO MUZEUM KOCHAM BAŁTYK

W DRODZE NA PÓŁWYSEP WPADNIJ DO MUZEUM KOCHAM BAŁTYK

 

Ostatnio miałam wielką ochotę wpaść na plażę na Półwyspie Helskim. Zanim zaczną się wakacje i zjadą się tłumy. Pojechaliśmy. W drodze, zupełnie spontanicznie wpadliśmy do Muzeum Kocham Bałtyk. Jak się bawiliśmy? Świetnie! Bo w życiu nie chodzi o ilość, ale o jakość. 

 

Przyszedł weekend. Jak miałam ochotę, tak zrobiłam. Zabraliśmy koc i przekąski, w tym ciasto z truskawkami, wskoczyliśmy w wygodne ubrania i ruszyliśmy samochodem w stronę Chałup. W drodze postanowiliśmy zrobić sobie przystanek w Muzeum Kocham Bałtyk. 

 

W środku znajduje się właściwie niewielka ekspozycja dotycząca Bałtyku. Parę zdjęć, kilka mikroskopów pod którymi można obejrzeć morskie organizmy i wielka skrzynia z piaskiem i muszelkami. 

Muzeum Kocham Bałtyk

Muzeum Kocham Bałtyk

Nas jednak najbardziej zachwyciły:

 

1. Gra ZATOKOWE EKOMONOPOLY - ogromna gra planszowa dla całej rodziny/grupy znajomych ze sporą dawką ciekawej, szeroko pojętej wiedzy dotyczącej Morza Bałtyckiego. Dowiedzieliśmy się np. co oznacza słowo LEGO. Muzeum Kocham Bałtyk

Muzeum Kocham Bałtyk

Muzeum Kocham Bałtyk2. Wystawa LEGO, gdzie nie tylko można pooglądać cuda zbudowane z klocków, ale przede wszystkim samemu cuda zbudować.

Muzeum Kocham Bałtyk

Muzeum Kocham Bałtyk

3. Murale 3D - jak się okazało największa dla nas atrakcja. Tu dajcie się ponieść fantazji. Od Was tylko zależy jak dobre zdjęcie wyniesiecie stąd na pamiątkę. 

Muzeum Kocham Bałtyk

Muzeum Kocham Bałtyk

Muzeum Kocham Bałtyk

Muzeum Kocham Bałtyk

Muzeum Kocham Bałtyk

 

Rewelacyjnie spędzony czas! Polecam w drodze na Półwysep Helski wszystkim, którzy kochają Bałtyk. Smile

 

A jak było na plaży? Zdjęcia możecie zobaczyć tu: KILKAJ!

Muzeum Kocham Bałtyk

P.s.  Przypominam, że na blogu już można podpisać PETYCJĘ w sprawie uzyskania ciekawej oferty biletu rodzinnego na przejazdy komunikacją miejską w Trójmieście. Razem możemy osiągnąć cel. Wesprzyjcie proszę akcję. Dziekuję. 

 

POPISZ PETYCJĘ TU: KLIK

PODPISZ PETYCJĘ

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2016-08-06
ZosiaRadom - bardzo dziękuje Ci za komentarze i za miłe słowa. Cieszę się, że trafiłaś na moją stronę i że mam nowego czytelnika. Dziękuję za informację o Władysławowie. Słyszałam już o Parku wiele, chcemy się tam wybrać. O Polu Kukurydzy także. Na postacie z filmu nie zwróciłyśmy uwagi. Zrobimy to następnym razem. Pozdrawiam i życzę udanych wycieczek. :-)
Dodany przez: ZosiaRadom
Data dodania: 2016-07-29
Można Też zwiedzić Ocean Park we Władysławowie. Bilety są tam bardzo drogie. Ja, mój brat i moi rodzice za wejście zapłacili by 96 zł!! I warto pojechać do labiryntu w polu kukurydzy.
Dodany przez: ZosiaRadom
Data dodania: 2016-07-28
Ja też dziś jadę z mamą i bratem do tego muzeum. Tak, tak jestem dzieckiem. O pani blogu dowiedziałam się tak: sprawdzałam na stronie muzeum godziny otwarcia. W zakładce \"aktualności\" pierwszym postem było coś o pani blogu. Chciałam dowiedzieć się więcej więc kliknęłam w obrazek. Chciałam przeczytać całą wiadomość na blogu, a więc kliknęłam w niebieski i napis i znalazłam się na pani blogu :3. P.S. Bardzo ładnie pani opisuje atrakcje.
Dodany przez: ZosiaRadom
Data dodania: 2016-07-28
Minusami było to, że po zbudowaniu w swojej budowli LEGO (klocki brało się z płytkiej skrzyni) nie można było jej zabrać do domu, oraz to, że na makiecie z pociągami tylko jeden jeździł. W 2015 za 100 g klocków płaciło się 10 zł (chyba). Ale poza tym to super! Mój brat w sali z muralami 3D myślał, że ta foczka jest prawdziwa. Mi najbardziej podobała się makieta z mapą pomorza. Jestem w pucku i mam niewielki kawałek drogi do mola i Perły Puckiej. Nie wiem czy Pani i pani córki zauważyły, że w średniowiecznej makiecie na dużym statku są postacie z filmu \"LEGO przygoda\".
Dodany przez: Okiem Alexa
Data dodania: 2016-06-23
Super! Musimy jednak się tu wybrać!
Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2016-06-23
Koniecznie. :-)