VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

PRZEJAŻDŻKA ZABYTKOWYM TROLEJBUSEM - relacja

PRZEJAŻDŻKA ZABYTKOWYM TROLEJBUSEM - relacja

 

 

To było niezwykłe pożegnanie i powitanie jednocześnie.  Z dwiema fantastycznymi, wesołymi ekipami słuchaczy. „Motyle” ktoś by rzekł. Na pewno. Dosłownie frunęliśmy przez Gdynię pełni dobrej energii, z wielkimi uśmiechami na twarzy, w kolorowych wnętrzach zabytkowej Škody. 

 

 

Wystawa zdjęć akcji Podróż za 2 uśmiechy przez rok wędrowała z miejsca na miejsce, by inspirować kolejne rodziny do podróżowania komunikacją miejską po Trójmieście. Odwiedziła Galerię Malucha, Ciuciubabkę, Slow Cafe, Gdynia InfoBox, Makaraka oraz Kuźnię Talentów. Przyszedł czas, aby zakończyć wystawę. Pomyślałam sobie jednak, by towarzyszyło temu jakieś miłe wydarzenie. Zapytałam więc Frajdowiczów na FB na co mieliby ochotę. Odpowiedź była jedna - przejazd zabytkowym trolejbusem z przewodnikiem. Smile W takim razie trzeba było działać. Udało się. 

 

Dzięki uprzejmości Pani Marty Woronowicz i PKT - Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni w ostatnią sobotę odbył się przejazd piękną czerwoną Škodą 9Tr z 1975 roku ze mną w roli przewodnika. Dwie wspaniałe ekipy stawiły się o godzinie 11.00 i 13.00 na przystanku Gdynia Skwer Kościuszki InfoBox, by wspólnie wyruszyć na wycieczkę do Orłowa i z powrotem. Było wesoło, rodzinnie, ciekawie i, pomimo upału na zewnątrz, wcale nie gorąco. Wspaniały kierowca, Pan Witek, w pełni zadbał o komfort jazdy dowożąc nas bezpiecznie na miejsce. Jako przewodnik muszę stwierdzić, że jest to kierowca idealny. Doskonale wiedział kiedy odrobinę zwolnić czy na chwilę przystanąć, abym ja mogła dokończyć myśl, a pasażerowie zobaczyć to, co chcę im właśnie pokazać. 

 

Przejażdżka okazała się nie lada atrakcją. Można było zasiąść za kierownicą zabytkowego trolejbusu, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, z czego skorzystały nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.  Nie obyło się także bez przygód. Dosiedli się do nas pasażerowie, którzy wcześniej zupełnie tego nie planowali, a że były wolne miejsca serdecznie zaprosiliśmy ich na pokład. Tu szczególnie pozdrawiam rodzinę z Warszawy. :-)

 

W taki oto sympatyczny i oryginalny sposób przywitaliśmy LATO I WAKACJE! Zapomnieliśmy tylko o jednym: zaśpiewać „Polska gola!”. Ale to nic, mecz i tak wygraliśmy. Smile

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej PKT w Gdyni za wypożyczenie pojazdu, Pani Marcie oraz Panu Witkowi za sprawną organizację przejazdu; Pani Marcie i Panom ochroniarzom z Gdynia InfoBox za opiekę nad dziecięcymi wózkami; Panu Grzegorzowi z księgarni Chimera za pomoc, Gdyni Rodzinnej za wsparcie i mapy, Agnieszce z LOKS za piękny plakat, Kurierowi Gdyńskiemu oraz Wam, cudowni Frajdowicze, za to, że swoją obecnością na moich wydarzeniach wnosicie wiele szczęścia w moje życie. Smile Z Wami na koniec świata nawet trolejbusem, a może przede wszystkim trolejbusem. Wink

 

Za zdjęcia dziękuję: Justynie, Agnieszce i Magdzie. Ściskam Was dziewczyny. :-) 

 

P.s. I pamiętajcie! Podróżując trolejbusami dbacie o środowisko. Smile

 

P.s.  2 Przypominam, że na blogu już można podpisać PETYCJĘ w sprawie uzyskania ciekawej oferty biletu rodzinnego na przejazdy komunikacją miejską w Trójmieście. Razem możemy osiągnąć cel. Wesprzyjcie proszę akcję. Dziekuję.

 

PODPISZ PETYCJĘ TU: KLIK

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2016-07-04
Justyna, Zybi - cieszę się, że wycieczka się wam podobała. To była świetna przygoda. :-)
Dodany przez: Justyna
Data dodania: 2016-06-29
DZIĘKUJEMY i liczymy jeszcze na niejedno spotkanie! :) Było cudnie i pozytywnie!
Dodany przez: zybi
Data dodania: 2016-06-29
Wycieczka była bardzo bardzo ciekawa, poznałem \"kawał\" historii Gdyni dzięki przemiłej, sympatycznej Pani przewodnik Danusi