Podróż za 2 uśmiechy

Wystawa Trójki na Dworcu Gdynia Główna

Wystawa Trójki na Dworcu Gdynia Główna

Frajdowicze!

 

Zaczął się poniedziałek, a razem z nim milion tematów do ogarnięcia. Z pewnością u każdego z Was to samo. Miałam dziś kilka spraw do załatwienia w gdyńskim Śródmieściu, więc zapakowałam najmłodszą smerfetkę do wózka i trolejbusem linii 24 ruszyłyśmy z Dąbrowy „w miasto”. To była idealna okazja, by koniecznie odwiedzić wystawę zdjęć o nazwie Trójka w obrazach wielkich mistrzów, której uroczyste otwarcie miało miejsce wczoraj, 7 grudnia, na Dworcu Gdynia Główna. 99 dziennikarzy zostało fantastycznie (w mojej opinii) sfotografowanych przez studentów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej pod kierunkiem Lidii Popiel.

 

Na dworcu panował rzadko spotykany w tym miejscu spokój. Było wyjątkowo mało ludzi. Właściwie była to idealna chwila, by obejrzeć wystawę. Pierwsze co przykuło moją uwagę to Marek Niedźwiecki w fotografii inspirowanej obrazem Jana van Eycka Portret małżonków Arnolfinich. Zdjęcie zrobiło na mnie duże wrażenie, tym bardziej, że ten właśnie obraz miałam okazję kilka dni temu widzieć w londyńskiej National Gallery. Oglądając dalsze prace coraz bardziej uśmiechałam się pod nosem. Nie tylko ja. Nie da się jednak inaczej widząc Artura Andrusa w Szarlatanie, czy Marcina Kydryńskiego w Śniadaniu na trawie. A to tylko początek. Smile


W jakim my cudnym mieście mieszkamy! Frajdowicze, warto było tam zajrzeć. Polecam. Macie jeszcze szansę to zrobić do 21 grudnia.
Wystawa Trójki

Wystawa Trójki

Wystawa TrójkiWystawa Trójki na Dworcu Gdynia Główna

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza