VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

W dzień wolny od nauki szkolnej odwiedziłyśmy tajemnicze piąte piętro

W dzień wolny od nauki szkolnej odwiedziłyśmy tajemnicze piąte piętro

14 października był dniem wolnym od zajęć szkolnych. Chciałyśmy dobrze wykorzystać ten czas. Był plan na wycieczkę do Nowego Portu. Pogoda i planowana wizyta u lekarza w Gdyni pokrzyżowały nam trochę plany. Wpadłyśmy na pomysł, by w samym centrum miasta odwiedzić tajemnicze piąte piętro…


Od jakiegoś czasu chodziły po mieście słuchy, że na owym wspomnianym piątym piętrze robota wre. Skrobanie, szlifowanie, malowanie, lakierowanie. Burza mózgów dwóch, pomysłów w bród. O efektach też można już było usłyszeć. Że kreatywnie, zadziwiająco, przestrzennie, wygodnie. Chciałyśmy same się o tym przekonać. Trolejbusem linii 23 wyjechałyśmy z Gdyni Dąbrowy ja i moje trzy córki (8,5; 7 i prawie 2 latka) . Wysiadłyśmy przy Infoboxie i ruszyłyśmy pod adres, który otrzymałyśmy od miłego głosu przez telefon. Władysława IV 38d/60. Hmm, wędrowałyśmy śpiesznie, padał deszcz, nie mogłyśmy się doczekać, by być na miejscu. Bardzo odkrywcze było szukanie numeru ulicy, bloku, potem klatki. Udało się, chwilę później byłyśmy w środku. Miałyśmy wózek, więc musiałyśmy skorzystać z windy. Nie lubię wind, ale z wózkiem nie ma wyjścia. Tu jednak kolejne odkrywcze wrażenia – szaleństwo! Winda , która mówi! Nigdy taką nie jechałyśmy. A wystarczyło przyjechać do Śródmieścia. Żałowałyśmy przez chwilę, że to nie 10 piętro. W końcu numer 60 – zapukałyśmy, zadzwoniłyśmy. Przywitały nas dwie miłe osóbki, które przerwały mrówczą pracę, by ugościć nas w swoich twórczych progach. Zaczęłyśmy zwiedzanie – szpiegowanie – odkrywanie!


Pokój relaksu, szczególnie dla lubiących dziergać na drutach..

tajemnicze piąte piętro...Pokój pracy ciężkiej dwóch przemiłych właścicielek z mocno nasłonecznionym balkonem i widokiem na morze!!!

tajemnicze piąte piętro...I wreszcie pokój pracy dla wszystkich chcących zgłębiać tajniki…szycia! A tu takie cuda:

tajemnicze piąte piętro...tajemnicze piąte piętro...tajemnicze piąte piętro...tajemnicze piąte piętro...

tajemnicze piąte piętro...

... i zabytkowe maszyny

tajemnicze piąte piętro...i kaktusy

tajemnicze piąte piętro...i maszyny do pracy ciężkiej acz satysfakcjonującej

tajemnicze piąte piętro...i takie widoki!

tajemnicze piąte piętro...Ech nic tylko porysować sobie kredą. Smile

tajemnicze piąte piętro...
Odryta tajemnica:


Lilki Szpilki + Bańcik = Agulla

Polubić, odwiedzić, lajkować. Miło, kreatywnie i cóz tu gadać Frajda jest! Same sprawdziłyśmy!

Agulla

Część z Was pewnie już dziewczyny zna. Ci, którzy jeszcze o nich nie słyszeli mają szansę zaprowadzić dzieci na warsztaty szycia, wyprawić dla siebie i dla dziecka urodziny, czy urządzić Baby Shower. Pomysłów jak dobrze wykorzystać tę przestrzeń dziewczyny mają wiele. Przed tym weekendem zapowiedzi nie robię, bo się trochę przeziębiłam i nie mam siły, ale co mogę Wam polecić to sobotnie warsztaty w Agulli. Wszytstkie info znajdziecie TU.


Do miłego. Smile

P.s. Podobno w listopadzie mają odbyć się warsztaty, na których będziecie mogli tchnąć nowe życie w ulubiony stary mebel. Osobiście nie mogę się doczekać. Smile

 

P.s. 2 Najlepsze życzenia dla wszystkich nauczycieli. 

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Magda K.
Data dodania: 2014-10-29

oooo nawet nie wiedziałam o takim miejscu ;-)

Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2014-10-18

Dziewczyny - zachwycacie pomysłami, kreatywnością. Podobało nam się, trzeba było tak napisać. :-) My jesteśmy zauroczone. P.s. Żyrandol - pierwsza klasa!

Dodany przez: Lila Szpila czyli 1/2Agulla
Data dodania: 2014-10-17

Kochane Pięknookie! Niezwykle nam miło, że nasza pracownio-warsztatownia przypadła Wam do gustu! Tworzyłyśmy to miejsce dla Ludzi o podobnej do naszej wrażliwości, starając się wykorzystać zastane tam przedmioty i nadać im nowego blasku. Mamy nadzieję, że nasza Agulla zjedna sobie jeszcze wiele twórczych Osób :) Piękne dzięki za cudny wpis! Mamy frajdę! Frajdę nad morzem :)

Dodany przez: www.uszyciuch.pl
Data dodania: 2014-10-17

Też byłam, zwiedziłam i się zachwyciłam :)