VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

Pogórzanki, Rumianki, czyli Kluby Rodzica i jeszcze okazja, by komuś pomóc.

Pogórzanki, Rumianki, czyli Kluby Rodzica i jeszcze okazja, by komuś pomóc.

Zeszły tydzień upłynął mi pod hasłem Klubów Mamy i Taty. Miałam okazję odwiedzić dwa bardzo miłe miejsca o wdzięcznych nazwach Pogórzanki i Rumianki.


Do pierwszego z nich zostałam zaproszona przez mieszkankę Pogórza (jednej z dzielnic Gdyni), Mamę, która pragnie rozpocząć przygodę z podróżowaniem po Trójmieście ze swoim synkiem. Cieszyłam się ogromnie, że znów mogłam spotkać się z Frajdowiczami i podzielić moimi doświadczeniami w tej dziedzinie. Miałam sporo słuchaczy (wśród wielu Mam był także jeden Tatuś!). Spotkanie to było bardzo inspirujące, gdyż swoją wiedzą nie tylko dzieliłam się ja, ale także moi słuchacze, a ja wyszłam z głową pełną nowych pomysłów. Pogórzanki /Pogórzanie – bardzo Wam dziękuję!


Oto kilka zdjęć z mojego spotkania z Pogórzankami – Klubem Mamy i Taty na krańcu Gdyni w bibliotece przy ulicy Porębskiego 21, wykonanych przez Natalię – główną dowodzącą klubem.

PogórzankiPogórzankiPogórzankiPogórzankiPogórzankiPogórzankiDwa dni później miałam okazję odwiedzić Rumianki – Klub Mamy i Maluszka w Rumi. Tym razem jedna z Frajdowiczek, uczestnicząca w niektórych organizowanych przez mnie spotkaniach zaprosiła mnie i moją najmłodszą córeczkę do „siebie” w odwiedziny na wspólną zabawę. Spakowałyśmy to co najpotrzebniejsze i ruszyłyśmy na przystanek Dąbrowa Centrum, by stamtąd autobusem pośpiesznym linii R dojechać na miejsce, czyli na ulicę Górniczą 19 w Rumi. Mam i dzieciaczków była cała sala, a właściwie biblioteka, a zabawa, którą prowadziła animatorka była świetna. Wszyscy świętowali Halloween. Były kolorowe przebrania, piosenki, barwna chusta, malowanie dyni oraz fruwająca, balonowa dynia. Dzieciaki owijały się papierem toaletowym, by choć przez chwilę poudawać mumię, zrobiły wielkiego pająka i z wielką ciekawością wkładały rączki do pudełka, w którym podobno mieściło się „coś strasznego”. 1,5 godziny minęło nie wiadomo kiedy. Wśród Mam była też blogerka, autorka Maminych Skarbów

Rumianki

RumiankiRumiankiRumiankiRumiankiRumiankiRumiankiRumiankiRumianki

RumiankiRumiankiRumianki
Jestem pod wrażeniem kreatywności, pomysłowości i chęci działania Mam organizatorek tych klubów i Mam, które przybywają na spotkania. Wydaje mi się, że takie miejsca są świetną propozycją dla osób, którym brakuje towarzystwa, którym kończą się pomysły na wspólną zabawę z dzieckiem, które mają ochotę wymienić się doświadczeniami, poglądami z innymi rodzicami, które chcą się czegoś nowego dowiedzieć, czymś się zainspirować.


Pogórzanki mają świetną salę, ostatnio dostały dofinansowanie i mogą uzupełnić swoje zasoby w kolejne potrzebne rzeczy do zabaw z dziećmi. Rumianki wkrótce przenoszą się w inne miejsce i potrzebne są im pieniądze na urządzenie sali. Wystartowały w projekcie, który, jeśli zdobędą odpowiednią ilość głosów, pozwoli im na zakup potrzebnego wyposażenia oraz organizowania jeszcze lepszych warsztatów. Ty też możesz im pomóc, wystarczy głosując wpisać swój adres e-mail, następnie potwierdzić oddanie głosu. W imieniu Rumianek bardzo dziekuję za oddany głos. Głosuj TU. Głosować można do 14 listopada. 


Dziewczyny! Za Was wszystkie ja osobiście trzymam kciuki! Brawo, świetnie, że tak dobrze działacie, wspieracie się i dajecie sobie szanse na szczęśliwe macierzyństwo.


Do zobaczenia!

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Magda K.
Data dodania: 2014-11-22
hej, my dziękujemy jeszcze raz ;-)