VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

Podróż za 2 uśmiechy

Podróż za 2 uśmiechy

Rodzice z Trójmiasta jednoczmy się! Potrzebuję Waszej pomocy!


Akcja – z początkiem wakacji ogłaszam akcję Podróż za 2 uśmiechy. To inicjatywa, o której myślę już mniej więcej od 3 lat. Wydaje mi się, że teraz jest dobry moment, by zacząć ją realizować.


O co chodzi? – Jak już wiecie, od kilku lat odbywam z dziećmi różnego rodzaju podróże autobusem (i nie tylko) po Trójmieście, o tym zresztą jest mój blog. Pomyślałam sobie, że byłoby świetnie, gdyby Mamy, Tatusiowie czy inni opiekunowie dziecka (gromadki dzieci) mieli prawo do bezpłatnego albo chociaż ulgowego biletu na jednorazowy przejazd z pociechami komunikacją miejską w czasie wakacji. To byłyby prawdziwe podróże za 2 albo i więcej uśmiechów! Do tej pory odbyłam dwie ważne rozmowy w tej sprawie. Okazało się jednak, że aby mogło spełnić się moje marzenie, trzeba pokonać kilka „przeszkód”. Realizację tej akcji utrudniają aspekty nie tylko formalne czy finansowe, ale nawet polityczne, o których ja rzeczywiście nie pomyślałam. Najważniejsze jednak, iż usłyszałam, że nie jest to niemożliwe!


Jak działamy? - By udowodnić władzom miasta i zarządom transportu i komunikacji miejskiej, że taki ulgowy bilet bardzo by się nam przydał, postanowiłam działać w następujący sposób:


Stwórzmy galerię zdjęć rodziców podróżujących z dzieciakami autobusem.


Fotografujcie swoje wojaże i zdjęcia przesyłajcie do mnie na adres e-mailowy Frajdy info@frajdanadmorzem.pl lub umieszczajcie na fejsbukowym profilu Frajdy. Jeśli nie chcecie, aby na zdjęciach był wizerunek Wasz lub Waszego dziecka, fotografujcie rączki, dziecięce stópki i co tylko Wam przyjdzie do głowy w autobusowych wnętrzach.
Bardzo proszę, by zdjęcia były podpisane: imieniem, nazwiskiem, ksywą, jakkolwiek chcecie. Mile widziane także krótkie opisy Waszych wycieczek. Im więcej nas będzie, tym lepiej. Pod koniec wakacji umieszczę fotografie na blogu jako podsumowanie naszej akcji i dowód na to, jak potrzebny jest taki projekt. Ja i moje dzieci wkrótce też ruszamy w miasto! Smile


Cel akcji – celem naszego działania jest przekonanie władz miast Gdyni i Gdańska o tym, jak bardzo taki bilet jest potrzebny, promowanie przemieszczania się komunikacją miejską oraz udowodnienie tego, że całe Trójmiasto może w tej kwestii działać wspólnie. Idealnie byłoby, gdyby projekt „Podróż za 2 uśmiechy” został wdrożony w życie od wakacji w 2015 roku zarówno w gdyńskiej, jak i gdańskiej komunikacji miejskiej. Jestem pewna, że to po pierwsze zachęciłoby rodziców do podróży tym środkiem transportu, a po drugie wsparło rodziny, umożliwiło im uatrakcyjnienie wakacji dzieciakom. Czy nie byłoby wspaniale np. pojechać na plażę z gromadą dzieciaków i nie tracić przy tym majątku? W dodatku bez opłat parkingowych i problemów z parkowaniem. Wink


Moim osobistym celem jest zainspirowanie Mam do tego, by miały odwagę wyruszyć z dziećmi trochę dalej niż do osiedlowych piaskownic. Smile


Jeśli więc jesteście rodzicami z Gdańska, Gdyni czy Sopotu, którzy w wakacje chętnie zabierają swoje pociechy na wycieczki, plaże, place zabaw właśnie komunikacją miejską albo chcielibyście to zrobić, włączcie się do akcji, by w następne wakacje podróżowało się nam jeszcze lepiej!


Liczę na Was!

Dziękuję i pozdrawiam!

Dana.

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: fredka
Data dodania: 2014-07-10

Pomysł super! na pewno przyłączymy się do akcji, bo niejednokrotnie podróżujemy autobusem :)

Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2014-07-10

Świetnie! Bardzo się cieszę. :-)