VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

PLANETARIUM W TORUNIU

PLANETARIUM W TORUNIU

 

Wiosna wisi w powietrzu. Już za chwilę rozpoczniemy w pełni sezon na wycieczki. Wy pewnie też. Jeśli macie już ochotę więcej czasu przebywać na świeżym powietrzu, jeśli już planujecie weekendowe wypady za miasto czy do innego miasta polecam obrać kierunek Toruń. Cała masa tam cudowności. Gotyk, piękne kamienice, zabytki, pierniki, Kopernik i ... Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium - Toruń". 

 

Nam udało się ostatnio odwiedzić to miejsce całą piątką. Planetarium w Toruniu ma w ofercie seanse dla dzieci i dla dorosłych. Na kilka dni przed planowanym przyjazdem zrobiłam rezerwację na seans „Cudowna podróż”, by mieć pewność, że będą dla nas miejsca na sali. Na stronie www Planetarium znajduje się informacja, że ten właśnie seans przeznaczony jest dla dzieci od 4-go roku życia. Jest to jednak tylko takie zalecenie dla rodziców ze strony pracowników. W sali projekcyjnej jest jak w kinie i te najmłodsze dzieci mogą różnie na to zareagować. To jest jednak kwestia indywidualna. Decyzja należy do Was, rodzice. Treść „Cudownej podróży” jest jak najbardziej przeznaczona dla maluchów. Jednak zachwyca nie tylko 3, 8, 10 - latki, ale także dorosłych. To spora dawka wiedzy o kosmosie, a tej nigdy nie za wiele. Jest kolorowo, ciekawie i bajkowo. Lektor opowiada bardzo interesująco i zrozumiale dla wszystkich. Mars, Jowisz i Saturn nie mają już przed nami tak dużo tajemnic. 

 

Do Planetarium udało się nam dotrzeć sporo przed czasem, dlatego zdecydowaliśmy się wykupić bilety także do ORBITARIUM. To miejsce w którym można poczuć się trochę jak przed wyprawą w kosmos albo jak podczas niej. Panujący tam półmrok, migoczące światła spowodował, że mojej 3-letniej Smerfetce to miejsce nie przypadło do gustu, ale sonda kosmiczna Cassini znajdująca się na samym środku i możliwość dotykania, ważenia, testowania, eksperymentowania, sprawdzania, mieszania na terenie całej sali dała wiele frajdy i satysfakcji starszym córkom i ich tatusiowi. W trójkę bawili się jak małe dzieci. Czas zabawy w ORBITARIUM to 40 minut. 

 

Potrzebujecie planu na wycieczkę? Proszę bardzo!:

 

  • Pobudka o poranku
  • Krótkie pakowanie, wyjazd
  • Wizyta w Planetarium: ORBITARIUM +”Cudowna podróż”
  • Spacer po Starym Mieście
  • Obiadokolacja w Pierogarni Stary Toruń
  • Spacer po mieście
  • Powrót do domu
  • Zadowolone, zmęczone dzieci idą spać
  • Czas wolny dla rodziców: lampka wina, dobry film i co tam jeszcze lubicie. :-)

 

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: JustynaJask
Data dodania: 2016-06-06
Toruń - przez 2 lata był moim domem - w tym roku po raz pierwszy zabieram tam swoje dzieci!!!! Planetarium koniecznie - polecam także piękny Park Bydgoski. No i wytwórnia pierników - gdzie dzieci same mogą coś łapkami ulepić. Starówka - cudowna - mieszkałam niegdyś na Kopernika 5 :)
Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2016-03-22
Dorota, to prawda. :-)
Dodany przez: dorota
Data dodania: 2016-03-22
Toruń zawsze!!! <3 o każdej porze roku i dnia ;)))))
Dodany przez: dorota
Data dodania: 2016-03-21
Toruń zawsze!!! <3 o każdej porze roku i dnia ;)))))