VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

Mówię DZIEŃ DOBRY w AUTOBUSIE

Mówię DZIEŃ DOBRY w AUTOBUSIE

A może tak przegonić zimę i przywitać wiosnę mówiąc DZIEŃ DOBRY w AUTOBUSIE?- Dlaczego wchodząc do autobusu nie mówi się Dzień Dobry? - tak zapytała mnie ostatnio moja 9-letnia córka. Jak brzmiała moja odpowiedź?
- Nie wiem. No właśnie, dlaczego nie mówi się Dzień Dobry w autobusie? Przecież gdy wchodzimy do przychodni czy sklepu już w progu grzecznie i głośno się witamy. Może czas to zmienić?

Gdy napisałam o tym na Frajdowym FB ktoś podpowiedział mi, abym zrobiła z tego wydarzenie. Dziękuję, podchwyciłam.

To jak? Przyłączycie się? Nie jest ważne gdzie mieszkacie, kim jesteście, czym zajmujecie się w swoim życiu. Od dziś mówimy

DZIEŃ DOBRY w AUTOBUSIE, trolejbusie, kolejce SKM itd.

robiąc wielkie odliczanie do wiosny. A kiedy się już zacznie wiosna oby ten zwyczaj pozostał.

Zaproście do akcji znajomych i piszcie do mnie o Waszych wrażeniach. :-)10, 9, 8, 7... i DZIEŃ DOBRY w AUTOBUSIE każdego dnia.

 

UWAGA! Nie chodzi tylko o witanie się z kierowcą, bo to jest oczywiste. Witamy się ze współpasażerami. :-)Danka Ślipy
Mama, blogerka, fanka komunikacji miejskiej.P.s. Zdjęcie wykonał Zbigniew Kopyść z Foto21, a kwiaty dokleił mój mąż. :-)

 

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Jolka
Data dodania: 2019-01-27
Na każdym przystanku ludzie wsiadają i wysiadają,podobnie setki ludzi mija się w marketach.Bezsensowne byłoby wszystkim nieznanym osobom mówić dzień dobry.Inna sprawa,gdy w pociągu wchodzimy do przedziału,to tym kilku,czy kilkunastu osobom mówimy dzień dobry.Bywa,że z nimi rozmawiamy i w dobrym tonie jest,aby wychodząc powiedzieć do widzenia. Ostatnio widziałam, jak do mającego ruszyć autobusu dobiegała kobieta. (około 50 metrów) Kierowca poczekał,a ta pani głośno powiedziała dziękuję.Gdy wychodziła,jeszcze raz powiedziała do kierowcy dziękuję i do widzenia.Kierowca grzecznie odpowiedział proszę bardzo,do widzenia. Uważam,że bez sensowne byłoby oczekiwanie,aby pasażerowie autobusu miejskiego odpowiadali chórem na moje dzień dobry.
Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2015-04-26
Frajdowicze! Jak się miewa Wasze Dzień Dobry w autobusie? Ja i moje Smerfetki dzielnie, odważnie i głośno mówimy Dzień Dobry. Są już pierwsi współpasażerowie, którzy odpowiedzieli nam tym samym. Zdarzyło się jednak nam o tym zapomnieć. Jeszcze nie ma tego nawyku, ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Zarażajcie akcją znajomych, rodzinę, przyjaciół i wrogów. Wszystkim zrobi się milej. :-)
Dodany przez: Frajda nad morzem
Data dodania: 2015-03-17
I jak Frajdowicze? Macie już za sobą pierwsze Dzień Dobry w autobusie? Ja zaczęłam od poniedziałku. Na razie widzę tylko zdziwienie na twarzach współpasażerów. Ale to nic. Czekam na pierwszą odpowiedź. Piszcie jak u Was. Odwagi i powodzenia. :-)