VOUCHER SPACERUJ Z FRAJDĄ
Home Menu

Kopciuszek

Kopciuszek

Nie jestem recenzentem, nawet chyba nigdy nie napisałam ani jednej recenzji, ale skoro dziś widziałyśmy świetny spektakl to postanowiłam na gorąco podzielić się z Wami wrażeniami.


Właśnie dziś wybrałyśmy się do Centrum Kultury w Gdyni, znajdującego się przy ulicy Łowickiej 51, by obejrzeć przedstawienie o znanym wszystkim tytule „Kopciuszek”. Wydawało się, że skoro znamy tę bajkę wzdłuż i wszerz, kiedyś szczególnie lubianą przez moje dzieci, to nic nas nie zaskoczy. I tu się myliłyśmy.

Już na samym początku zaskoczeniem było obwieszczenie przez organizatorów faktu, że właśnie tego dnia spektakl będzie nagrywany przez telewizję TTM (Twoja Telewizja Morska). Jeszcze nie jest znana data emisji wydarzenia, by się tego dowiedzieć najlepiej śledzić stronę internetową.


Kolejnym zaskoczeniem było to, że spektakl właściwie zaczyna się od końca. Po raz pierwszy też byłyśmy na przedstawieniu, w którym publiczność co jakiś czas jest porywana do tańca, szalonego tańca na rozwianie smutków. Do tego wszystkiego niezwykle barwne stroje, ciekawie dobrany podkład muzyczny, uwspółcześnione dialogi śmieszące dorosłych i jakże inna, ciekawa interpretacja dobrze znanej wszystkim bajki sprawiły, że bawiłyśmy się świetnie. Właściwie jeśli mam być szczera to ja i moja sześciolatka miałyśmy wciąż uśmiech na twarzy, natomiast moja prawie ośmiolatka uznała, że jest już za duża na „takie bajeczki i tańce”. Jednak ta mała osóbka ma dość wybredny gust i bardzo ciężko w niego trafić (co jednak często bywa zaletą), więc nie było to dla mnie wielkie zaskoczenie. Smile


Mnie urzekła także niezwykła energia bijąca od aktorów niezależnej grupy teatralnej Scena 138. Widać, że zespół przede wszystkim sam się świetnie bawi występując na scenie dla publiczności. Nie widać rutyny, znużenia tylko wielki entuzjazm. Znam to uczucie z własnych doświadczeń teatralnych, tym bardziej daję wielki plus dla tego widowiska.


A kto najbardziej nam się podobał? Cudna macocha w kreacji, którą sama chętnie bym włożyła na bal karnawałowy oraz niezwykle błyskotliwy książę. Gratuluję też pomysłu z lustrzanym odbiciem!


I jeszcze jeden plus. Cena biletu – zaledwie 15 zł. A dobra rada to taka, by przyjść trochę wcześniej, gdyż miejsca są nienumerowane.


My polecamy!Smile


Bawcie się świetnie!

Centrum Kultury w Gdyni

Centrum Kultury w Gdyni

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Dodany przez: Marta
Data dodania: 2014-01-13

23 lutego będą grali jeszcze raz :) Więc się wybiorę.:)