Podróż za 2 uśmiechy

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Witajcie,
Po ostatnim weekendzie pełnym jarmarków, festynów czy festiwali dziś moja propozycja będzie spokojna i bardzo kulturalna. Smile
Jeśli macie ochotę wybrać się na spacer, obiad, czy herbatkę do Gdyni warto zajrzeć do Domku Abrahama przy ulicy Starowiejskiej. To urocze miejsce, w którym ostatnie chwile życia spędził znany wszystkim Kaszubom ich król – Antoni Abraham. Jeszcze tylko do 12 października mieścić się tam będzie oddział Muzeum Miasta Gdyni. Jest to niepowtarzalna okazja, by za niewielką cenę (bilety po 2 i 1 zł) zobaczyć wystawę „Ginące zawody”. Dzieciom podobają się zakamarki domu i zaaranżowane warsztaty szewca czy krawca. Polecam! Muzeum czynne od wtorku do soboty od 10.00 do 16.00.
http://www.trojmiasto.pl/Muzeum-Gdyni
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Antoni-Abraham-zasiadzie-na-laweczce-przed-swoim-domkiem-n73125.html


Jeśli nie muzeum to może teatrzyk? Ciekawą propozycję ma klub Pick&Roll w Sopocie. Jeśli nie przepadacie za teatrem w pełnym tego słowa znaczeniu i bardziej odpowiada Wam lżejsza forma, z restauracją i spotkaniem towarzyskim w tle, to to jest dla Was idealna propozycja. Bilety za spektakl nie są drogie, a przy okazji można też zjeść niedzielny obiad z dziećmi na mieście. Dodatkowo po przedstawieniu polecam zrobić sobie choć krótki jesienny spacer nad morze, skoro już tak blisko niego będziecie.Smile
http://kultura.trojmiasto.pl/Teatr-dla-dzieci-Przygody-pana-Soczewki-imp381110.html


Skoro jednak lubicie zapach prawdziwej sceny, dźwięk skrzypiących foteli i wielką kurtynę, za którą nie wiadomo co się ukrywa to warto zabrać dzieci do Teatru Miniatura w Gdańsku. W tym przypadku zazwyczaj lepiej zrobić sobie rezerwację wcześniej, ale zdarzają się też bilety dostępne w ostatniej chwili. Spróbujcie! W tym tygodniu grają „Czerwonego kapturka”. Świetny spektakl, robiący wrażenie na dzieciach, zwłaszcza gdy wilk wychodzi do publiczności! 

http://kultura.trojmiasto.pl/Czerwony-Kapturek-s639.html

 

A jeśli nie teatr to może kino? W Gdańsku w Instytucie kultury Miejskiej będzie można zobaczyć japońską animację, a po niej zachęcająco przedstawia się propozycja warsztatów w stylu japońskiej mangi. UWAGA! Wstęp wolny, ale jeszcze tylko dziś można się zapisać!
http://kino.trojmiasto.pl/Spirited-Away-W-krainie-bogow-imp381580.html


Na koniec mam jeszcze propozycję dla tych, którzy pomimo jesieni nie chcą jeszcze przebywać w zamkniętej przestrzeni i wolą ruch na świeżym powietrzu. W Gdańsku w niedzielę organizowany jest Bieg Po Twierdzy. Impreza dla małych i dużych. Zajrzyjcie tu:
http://www.trojmiasto.pl/bieg-po-twierdzy

Polecam,
Bawcie się świetnie! Smile

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza