Podróż za 2 uśmiechy

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Drodzy Rodzice. Wakacje to niezwykły czas , kiedy dużo przebywamy poza domem. Sprzyja temu pogoda, wolne od pracy czy szkoły. Miasta, miasteczka i wsie oferują wówczas dużo atrakcji. Zaczął się jednak wrzesień, zadzwonił pierwszy dzwonek, wydawałoby się, że zostaje nam podwórko i domowe zabawki. Nic bardziej mylnego. Atrakcji „na mieście” wcale nie jest mniej.


Zastanawiałam się czy kontynuować dla Was jesienią i zimą cykl takiego małego przewodnika po weekendowym Trójmieście. Pytałam na Facebooku, czy z niego korzystaliście i czy chcecie korzystać dalej. Dziękuję za odpowiedzi. Upewniłam się, że warto to robić, więc nie ustaję w moich postanowieniach i z wielką ochotą przygotowałam dla Was kolejne zestawienie.


Wszystkich czytelników, którzy nie korzystają z FB pragnę poinformować, że wkrótce będzie możliwość komentowania postów bezpośrednio na stronie Frajdy. Liczę na barwny dialog z Wami . Smile


Poniżej to co na najbliższą sobotę i niedzielę przygotowały dla Was Gdańsk, Gdynia i Sopot:


Najwięcej atrakcji wyszukałam w Gdyni. Szykują się dwa wielkie otwarcia, obok których nie można przejść obojętnie, oraz 70-te urodziny Komunikacji Trolejbusowej. Z tej okazji przed Akwarium Gdyńskim na Molo Południowym, zwanym przez wszystkich Skwerem Kościuszki odbędzie się wielki festyn z mnóstwem atrakcji dla dzieci. To święto i samych trolejbusów zwanych „trajtkami” i wszystkich tych, którzy nimi podróżują, czyli ekipy Frajdy również.
Szczegóły znajdują się na stronie: http://www.trojmiasto.pl/70-lat-komunikacji-trolejbusowej-w-Gdyni-Parada-trolejbusow-w-Gdyni-imp380734.html


Prosto z pikniku jubileuszową linią 70 bezpłatnie dojedziecie do Centrum Nauki Experyment mieszczącego się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym. Już w najbliższą sobotę wielkie otwarcie nowej części Experymantu!!! Ależ tam będzie się działo! Zajrzycie na stronę:

http://www.experyment.gdynia.pl/wielkie_otwarcie


W Gdyni przy ulicy Tadeusza Wendy odbędzie się jeszcze jedno wielkie otwarcie. Słyszeliście już o ogromnym (chodzą słuchy, że największym czy jedynym w Europie, to trzeba sprawdzić!) Parku Trampolin? Tak! Właśnie taki powstaje w Gdyni! Będzie to dobra rozrywka, gdy za oknem plucha, a chęci do uprawiania sportu będą ogromne. Wspaniała propozycja dla dzieci i dorosłych, by dowoli się wyskakać. Trzeba zerknąć tutaj: http://www.jumpcity.pl/


Jeśli Gdynia jest dla Was za daleko, albo zwyczajnie wolicie inaczej spędzić ten czas to może strefa edukacyjna dla dzieci przy molo z głośnym czytaniem bajek i nauką robienia zwierzątek z balonów?
To wszystko na Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych, który odbywać się będzie już w sobotę od godziny 12.00 na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo. Jeśli nie zdążyliście zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia przy molo w trakcie wakacji, to jest okazja, by to nadrobić póki słońce jeszcze dość wysoko. Smile
http://www.trojmiasto.pl/sopocki-festyn-organizacji-pozarzadowych

 

Gdańsk zaś wyjątkowo zamieni się w Wilno. Jeśli nie mieliście okazji, by zderzyć się z tą niezwykłą kulturą wejdźcie na stronę:

http://www.trojmiasto.pl/wilno-w-gdansku

a następnie udajcie się na Targ Węglowy.


Życzę Wam pięknego, słonecznego weekendu.
Bawcie się świetnie Smile

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza