Podróż za 2 uśmiechy

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Dziś będzie bardzo krótko, treściwie i na temat. Zbliża się weekend, co Tu robić z dzieciakami? Ja mam już plan ułożony, zobaczymy co z niego wyjdzie. Oto co szczególnie chciałabym Wam polecić. Zacznę od wydarzenia dla mnie absolutnie fantastycznego. W sobotę o godzinie 12.00 w Gdańsku Johann Uphagen wraz z żoną Abigail ponownie wprowadzą się do kamienicy przy ulicy Długiej 12. Jako wielka fanka (moje dziewczynki zresztą też są fankami) Domu Uphagena koniecznie muszę tam z dzieciakami być. Będzie się wiele działo, zresztą zobaczcie TU.
Jeśli nie wiecie kim był Johann (Jan) Uphagen to TU znajdziecie kilka podstawowych informacji.

Zawsze opowiadam dziewczynkom o tym jak Jan Uphagen bardzo kochał książki. Miał ich kilkanaście tysięcy. Podobno sam urządzał wnętrza kamienicy przy Długiej 12. Inspiracje czerpał m.in właśnie z ukochanych książek. Wiele ilustracji z nich zostało „przeniesionych” na ściany poszczególnych pomieszczeń. Kamienica jest wspaniała. Zdaje się, że Uphagen miał świetny gust! Uwielbiamy ją, Wam też polecam ją zobaczyć! Smile


Jak nie Dom Uphagena to może wartościowe kino? Informacje TU. Wydaje się, że warto się wybrać w ten weekend do Klubu Żak.

Jeśli wolicie trochę się pogimnastykować, spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy okazji upiec sobie na ognisku kiełbaskę to Park Linowy Port Brzeźno będzie ciekawym rozwiązaniem. Szczegóły TU:

Teraz przejedziemy się od razu do Gdyni. Wiecie co? W Gdyni cała masa spotkań dla dzieci i rodziców. Tak sobie myślę, że przekieruję Was na stronę Gdyni Rodzinnej na sobotę i niedzielę. Sami zdecydujcie co Wam najbardziej odpowiada. Moją uwagę przykuły: film Zrywa się wiatr i spektakl Śpiąca Królewna, który kiedyś widziałam i uważam, że jest kapitalny!


Został jeszcze Sopot. A cóż tam? Dla starszych dzieci Turniej DOBBLE w Fili nr 7 Biblioteki Sopockiej.

Coś ciężko w Sopocie znaleźć atrakcję dla dzieci poza sezonem. Frajdowicze, jeśli Wy albo Wasi znajomi organizujecie ciekawe spotkania, warsztaty czy inną aktynowość dla dzieci, ich rodziców lub całych rodzin i chcielibyście, by informacja o tym dotarła do większej ilości osób napiszcie do mnie. Chętnie umieszczę te informacje w zapowiedzi weekendowej lub na Frajdowym FB.


Bawcie się świetnie! Smile

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza