Podróż za 2 uśmiechy

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Frajdowicze! Właśnie się dowiedziałam, że od dziś do 5 października można głosować na mojego bloga w konkursie Blog of Gdańsk 2014 Czytelników . Jeśli podoba Wam się to co dla Was piszę, czym Was inspiruję zagłosujcie proszę na Frajdę. Wystarczy tuż pod Frajdą kliknąć Głosuję TU.

Bardzo dziękuję za każdy oddany głos. O tym z pewnością napiszę jeszcze osobno na blogu, ale powiem Wam Frajdowicze, że ta informacja tak mnie uskrzydliła, że pomyślałam by wspomnieć już o tym zaraz, teraz, właśnie gdy tworzę dla Was zapowiedź weekendową.


A w weekend pomimo tego, że nadeszła już prawdziwa kalendarzowa jesień temperatura w mieście wcale nie spada.


Tym razem koniecznie muszę zacząć już od piątku. W Gdańsku, w centrum Hewelianum odbędzie się NOC Naukowców, coś niezwykłego dla małych odkrywców. Smile

Poza tym małych miłośników motoryzacji mogą zainteresować Targi Motoryzacyjne. Szczegóły znajdziecie TU.

W niedzielę coś dla miłośników Nordic Walking – zawody na trasie 5 lub 10 km. Jako fanka tego sportu całkiem poważnie myślę o tym, by wziąć w tym udział. Mogą startować także dzieci. Ktoś jeszcze jest chętny?

Jeśli zamiast sportu wolicie wydarzenia kulturalne, ale nie przepadacie za tradycyjną formę teatru, to polecam Wam Czerwonego Kapturka w Mieście Aniołów. Dzieci obejrzą przedstawienie, a Wy, rodzice spędzicie miło czas przy kawie/herbacie.

I jest coś jeszcze. Wydaje się, że jest szansa na dobre, wartościowe kino familijne. Norweskie na dodatek. W Kinie Kameralnym.

W Sopocie znalazłam bardzo atrakcyjne wydarzenie sportowe, a dokładnie rowerowe. Wybierzcie się całą rodziną na rowery i poznajcie Sopot, szczegóły znajdziecie TU.

W Gdyni znalazłam dla Was najwięcej atrakcji. Zacznę od kulinarnej kuchni! Ależ będzie smakowicie. Cały rozkład pysznej jazdy znajdziecie TU. Będzie nie tylko degustacja ale i filmy w Infoboxie. Osobiście polecam Julie i Julia, który mnie osobiście dał wielkiego kopa do działania i tak kilka miesięcy po obejrzeniu go stworzyłam bloga Frajda nad morzem. Smile


Zmysłowo dla języka będzie również podczas imprezy Dary Ziemi, jednej z moich ulubionych. Kocham jesień i jej smaki, a tam będzie ich zapewne wiele.

Jako początkujący przewodnik po Trójmieście koniecznie muszę Was zaprosić na bardzo ciekawe spacery szlakiem gdyńskiego modernizmu. Po tych spacerach pokochacie gdyńską architekturę, tak wyjątkową i piękną. Jeśli macie starsze dzieci śmiało możecie je zabrać. Szczegóły TU.

Dla dzieciaków lubiących grać w piłkę jest nie lada gratka. Turniej Piłki Nożnej. Zajrzyjcie TU.

A jeśli chcecie poznać lepiej rekiny warto wybrać się do Akwarium Gdyńskiego na Tydzień Rekina.

Teraz trzeba tylko trzymać kciuki, by dopisała pogoda. Smile

 

Bawcie się świetnie!

 

 

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza