Podróż za 2 uśmiechy

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Co na weekend z dzieciakami w Trójmieście?

Zaczął się weekend pełen atrakcji. Jako mieszkanka Gdyni nie mogę od niczego innego zacząć jak od 88 urodzin Gdyni, które dokładnie przypadają w poniedziałek 10 lutego, ale już w sobotę zaczyna się z tej okazji moc atrakcji. Zajrzyjcie TU.
Dla dzieciaków najciekawsze może być kibicowanie uczestnikom urodzinowego biegu oraz weekend konstruktorski w Infoboxie. Dla dzieci starszych i ich rodziców gorąco polecam sobotni wykład w Centrum Nauki Experyment „Gdynia starsza niż się wydaje. Moim osobistym pomysłem na uczczenie urodzin Gdyni oraz 94 rocznicy zaślubin Polski z Morzem jest wycieczka do Muzeum Miasta Gdyni. Pisałam o tym niedawno w cyklu Ferie Inspiracje. Jeśli ktoś przeoczył to zapraszam TU.

Również dla starszych dzieci i ich opiekunów niezwykłą atrakcją może być oglądanie rozgrywek snookera z najlepszymi, z najwyższej półki zawodnikami. Do Gdyni przyjechał sam Neil Robertson. Fani wiedzą o czym mówię, a Ci którzy nie mają zielonego pojęcia o tym, kto to jest mają okazję się przekonać w ciągu najbliższego weekendu w Hali Widowiskowej w Gdyni.

A co z młodzymi dziećmi? Może by tak polepić w glinie? Slow Cafe, miła klubokawiarnia w Gdyni Wiczlinie ma dla dzieciaków coraz więcej atrakcji. W niedzielę można utaplać rączki właśnie we wspomnianej glinie. Obowiązują zapisy. Zajrzyjcie TUTAJ.

Natomiast jeśli bardzo zgłodniejecie miłą propozycją dla całej rodziny może być wizyta w Jadłostajni
Kolibki. Byliście tam już może? Moda na zdrową żywność trwa i bardzo dobrze. Właśnie tam można nabyć zdrowe, pyszne wyroby regionalne.

Ostatnia moja gdyńska propozycja to Teatr Muzyczny. Uwaga! Na cały weekend są jeszcze bilety na „Shreka”! Warto zobaczyć ten spektakl, to wspaniałe show zrealizowane pod każdym względem na bardzo wysokim poziomie.:-)

W Gdańsku również zadzieje się bardzo kulturalnie. Pierwsze co polecam to nowa wystawa w Domu Uphagena, jednym z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Kto jeszcze w Domu Uphagena nie był niech żałuje i niech pędzi tam prędko. To mieszczańska kamienica, niezwykle magiczne miejsce, w której można podziwiać uroki życia najbogatszych mieszczan w dawnym Gdańsku. Uwierzcie mi, że dzieciakom się spodoba. Na Frajdzie pisałam już o tym miejscu. Zapraszam.

O tym o czym jeszcze pisałam ostatnio na Frajdzie to o „Brzydkim kaczątku” w Teatrze Miniatura, choć w mojej skromnej recenzji było tam zdecydowanie za mało ochów i achów, gdyż spektakl jest wyjątkowy, niezwykły. To właściwie dwa spektakle. Jedno to aktorzy na scenie realizujący ogrom pomysłów tworząc obraz i dźwięki, a drugi to efekt ich pracy jaki widzimy na ekranie. I uwierzcie, że nie wiadomo gdzie patrzeć, tyle się dzieje. Gorąco polecam! Bilety jeszcze są. Zapraszam do Teatru Miniatura


Inna klasyka to „Jaś i Małgosia” w Teatrze w blokowisku. Również zapowiada się ciekawie. Bilety do nabycia pół godziny przed spektaklem.

Do wydarzeń kulturalnych warto dodać trochę innych atrakcji i sportu.
W Gdańsku Morenie w niedzielę wielkie otwarcie w Domu Kultury Morena będą miały: Strefa Rodziny i Klub Twórczego Malucha. Zajęcia w Klubie Twórczego Malucha prowadzi m.in. znana w Trójmieście blogerka Ewa Wojtan. Polecam bloga Moje dzieci kreatywnie.

Darmowe sobotnie zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 5 i 6 lat organizuje Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących im. Janusza Kusocińskiego. Cały cykl dopiero się zaczyna, więc jeśli nie uda się Wam wybrać tam w ten weekend to może w następny? Wato!

W Sopocie też klasyka. Tym razem „Królewna Śnieżka” w Teatrze na Plaży. Bilety do kupienia 45 minut przed spektaklem.

Wciąż leży śnieg, więc moją propozycją są oczywiście sanki i zjazdy z górki na pazurki. Z aktywności na świeżym powietrzu trzeba korzystać ile się tylko da, by uodpornić się na wszelkie obrzydliwe choróbska. Jeśli nie wierzycie, że dzieci najbardziej na świecie kochają śnieg, to posłuchajcie TEJ pięknej piosenki w wykonaniu Anny Jurksztowicz. Nie wiem czemu, ale ona zawsze mnie wzrusza.

Bawcie się świetnie!
Pozdrawiam! Smile

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza