Podróż za 2 uśmiechy

Kartki Świąteczne

Kartki Świąteczne

W moim rodzinnym domu zawsze na święta wysyłało się kartki. Do rodziny, znajomych, tych bliższych i dalszych. Od kiedy mam własną rodzinę postanowiłam sumiennie tę tradycję kontynuować. I choć nastała era smsów, maili, fejsa i innych takich wynalazków, a papierowe kartki dla wielu odeszły w zapomnienie, to dla mnie mają one wartość wyjątkową, ponadczasową. Po urodzeniu pierwszej córy, będąc na urlopie wychowawczym kartki robiłam sama. Gdy ona podrosła, a na świecie pojawiła się druga smerfetka kartki robiłyśmy już razem. Tak jak dzieci umiały, nawet jeśli było to kilka kresek, jakaś brokatowa plama, czy nieumiejętnie przyklejona wata imitująca zaspę śnieżną. Przez lata też gromadziłam różne przybory typu dziurkacze ze wzorkami, błyszczące samoprzylepne papiery czy inne dodatki dające wiele możliwości kreatywnego tworzenia, podsuwające wiele ciekawych pomysłów. Niedawno odkryłam cudowne taśmy dekoracyjne! W ostatnich sezonach naszymi kartkami były zdjęcia dzieci zrobione u naszego ulubionego fotografa (o tym bliżej w poście o MoichRodzinnych Fotografiach, który już wkrótce się ukaże, dopieszczam go Smile). W tym roku na sesję się już nie wybierzemy, ale za to znów mogłyśmy dać się ponieść pasji tworzenia, klejenia, wycinania, rysowania. To prawdziwa FRAJDA!

 

Zapytacie pewnie jak znajduję na to czas? W przygotowaniach do świąt takie rzeczy jak wspólne robienie kartek czy pieczenie pierników, albo pakowanie prezentów to dla mnie priorytety. Mycie okien, trzepanie dywanów, pranie firan przy takiej konkurencji odchodzą na dalszy plan. W ogóle nie uważam, by jakikolwiek sens miało mycie okien zimą. Smile

 

W taki sposób wczoraj późnym popołudniem zasiadłyśmy przy stole w kuchni i zaczęłyśmy naszą wielką zabawę. Powstała kolekcja choinek, bałwan, Święta Rodzina, gwiazdki. Jeśli macie w domu małych chłopców to może warto zrobić kartki z Mikołajowymi samochodami? Przecież dziś Mikołaj może zamienić sanie np. na wyścigówkę. Byle by była FRAJDA! Polecam!

 

Zobaczcie nasze dzieła, niech Was zainspirują! A ja w poniedziałek popędzę na pocztę je wysłać! Smile

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza